آذرماه آیین نامه مناسب سازی قانون جامع معلولان تصویب می‌شود

آذرماه آیین نامه مناسب سازی قانون جامع معلولان تصویب می‌شود

11 آبان 1398

محمد نفریه، با اشاره به تصویب سه آئین نامه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته هیئت وزیران سه آئین نامه از ۵ آئین نامه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به تصویب رسید.

 

وی تصریح کرد: بر این اساس ماده ۹ در ارتباط با تحصیل رایگان دانشجویان معلول، ماده ۱۲ کمک هزینه ارتقای کارآیی افراد دارای معلولیت و ماده ۱۳ در ارتباط با پرداخت سهم بیمه کارفرمایان به تصویب رسید.

 

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده دو آئین نامه بعدی که یکی در حوزه صندوق اشتغال معلولان و فرصت های شغلی آنان است قرار است تا ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولان به تصویب برسد.

 

نفریه با بیان اینکه در حال حاضر نیز قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در حال انجام است، اجرا می شود، گفت: این قانون پس از آنکه توسط رئیس جمهور ابلاغ شد، عملیاتی می شود اما با تصویب آئین نامه های مربوط به این قانون، در اجرای آن تسهیل صورت خواهد گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مواد این قانون در حوزه مناسب سازی است که یکی از موضوعات مهم در حوزه معلولان است که در این زمینه نیز به زودی این ماده در ۱۲ آذرماه به تصویب خواهد رسید.

 

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در ارتباط با اعتبارات اجرایی حمایت از حقوق معلولان اظهار داشت: امیدواریم با توجه به عنایت دولت، اعتبارات این قانون نیز افزایش یابد چرا که اعتبارات فعلی پاسخگوی اجرای آن را ندارد.

 

نفریه در ارتباط با افزایش اعتبارات قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ گفت: براساس قانون بودجه امسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای آن تخصیص یافته شد که براساس اخبار شنیده شده قرار است این رقم به هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که البته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

 

منبع : برنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است