تسهیل در حمل و نقل ویژه معلولان در شیراز

تسهیل در حمل و نقل ویژه معلولان در شیراز

20 آبان 1398

مسئول دبیرخانه مناسب‌سازی بهزیستی شهرستان شیراز اعلام کرد که آذرماه امسال با تامین تعدادی خودروی ون، حمل و نقل معلولان در شیراز تسهیل خواهد شد.

 

جلالی ، افزود: با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان، تعداد 5 دستگاه خودروی ون با هدف تسهیل در جابه جایی معلولان در شیراز، تامین شده است.

 

او با بیان اینکه خودروهای تامین شده از 12 آذر وارد ناوگان حمل و نقلی شیراز می‌شود، گفت: کمیته مناسب سازی بر اساس مصوبه حقوق معلولان شورای عالی کشور تشکیل شده است.

 

جلالی خدمت رسانی به معلولان، سالمندان و بیماران را از وظایف این کمیته دانست و افزود: کمیته مناسب سازی شیراز یکی از فعال ترین کمیته ها در کشور است و در برخی از پارامترها مقام اول را دارد.

 

مسؤل مناسب سازی بهزیستی شیراز ضمن قدردانی از هماهنگی بین بخشی خصوصا همکاری شورای شهر شیراز با بهزیستی، خاطرنشان کرد: خودروهای ون تامین شده، ویژه جابه جایی معلولانی است که معلولیت جسمی و حرکتی شدید یا خیلی شدید دارند.

 

جلالی با بیان اینکه این طرح در برخی استان‌ها سابقه اجرا دارد و بعضا هم ناموفق بوده است، گفت: با استفاده از تجارب سایر استان‌ها در اجرای این طرح، تلاش می‌کنیم تا با بررسی موانع و راهکارها، زمینه موفقیت را در شیراز فراهم کنیم.

 

مسئول مناسب سازی بهزیستی شیراز خاطرنشان کرد: در این راستا آموزش رانندگان در خصوص نحوه مواجهه با مسافران و توانمند سازی آنان برای ارائه مطلوبتر خدمات مورد نیاز به مسافران معلول را در برنامه داریم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است