جشنواره گردشگری معلولین آغاز نهضت مناسب‌سازی در کشور است

جشنواره گردشگری معلولین آغاز نهضت مناسب‌سازی در کشور است

11 آذر 1398

معاون خدمات شهری شهرداری یزد، با بیان این‌که استاندارد بودن طرح‌های مناسب‌سازی اولویت‌ اجرایی تیم پایش و فنی نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین است، گفت: جشنواره گردشگری معلولین آغاز نهضت مناسب‌سازی در کشور است.

 

«حسین صالحیان» پیش از ظهر امروز دوشنبه 11 آذرماه در حاشیه بازدید از معابر و ابنیه تاریخی شهر میراث جهانی یزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد:‌ نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین با حضور روئسای انجمن‌های ضایع نخاعی کشور از فردا سه شنبه 12 آذر ماه در یزد، شهر دوستدار معلول برگزار می‌شود.

 

وی افزود: مناسب‌سازی دائمی تمام معابر شهری و فضاهای عمومی در سطح شهر یزد از جمله مهمترین اهداف و برنامه‌های تعیین شده برای نخستین جشنواره گردشگری معلولین است.

 

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با بیان این‌که به واسطه برگزاری این رویداد ملی تاکنون بیش از 10 نقطه از ابنیه تاریخی و معابر بافت جهانی یزد مناسب سازی شدند، ‌گفت: طبق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان معماری وزارت راه و شهرسازی یزد از جمله نقاط مناسب کشور برای تبدیل شدن به شهر در دسترس و شهر دوستدار معلول است.

 

 

صالحیان در ادامه توزیع عادلانه خدمات به تمام اقشار جامعه را یکی از مهمترین وظایف مدیریت شهری به ویژه شهرداری دانست و بیان کرد: مناسب‌سازی معابر و فضاهای عمومی شهر از جمله مولفه‌های حقوق شهروندی است که در دستور کار این دوره شورا و مدیریت شهرداری یزد قرار گرفته است.

 

وی با بیان این‌که توجه به استاندارد بودن طرح‌های مناسب‌سازی از جمله اولویت‌های تیم پایش و فنی جشنواره ملی گردشگری معلولین در یزد است،‌ تصریح کرد: نخستین جشنواره گردشگری معلولین در حقیقت آغاز راه‌اندازی نهضت مناسب‌سازی در کشور است.

 

این مسئول در پایان سخنان خود با بیان این‌که نهضت مناسب سازی معابر و فضاهای عمومی شهرهای کشور از یزد به عنوان شهر دوستدار معلول آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: رسیدن به اهداف عالی «یزد، شهر دوستدار معلول» مستلزم همکاری و همراهی مستمر تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است