آرزوی محال دانش‌آموزان معلول جسمی حرکتی یزد برآورده شد

آرزوی محال دانش‌آموزان معلول جسمی حرکتی یزد برآورده شد

20 آذر 1398

مسئول کمیته گردشگری در درسترس شهر میراث جهانی یزد گفت:‌ با توجه به مناسب سازی معابر و ابنیه تاریخی شهر میراث جهانی یزد، همزمان با برگزاری نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین در این شهر، دانش‌آموزان دارای معلولیت جسمی حرکتی توانستند برای اولین بار از بافت و ابنیه تاریخی این شهر بازدید کنند.

 

«رحمیه گنجی‌زاده»  ییستم آذرماه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت‌های گردشگری شهر میراث جهانی یزد، اظهار کرد: امسال همزمان با برگزاری نخستین جشنواره ملی گردشگری معلولین، برای اولین بار دانش‌آموزان یزدی دارای معلولیت حرکتی در قالب طرح همیار گردشگر از ابنیه و بافت تاریخی یزد بازدید کردند.

 

وی با بیان این که امسال برای چهارمین سال متوالی طرح همیار گردشگر با همکاری سازمان میراث فرهنگی، شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش در یزد اجرایی شده است، افزود:‌ طبق برنامه‌ریزی انجام شده سه شنبه هر هفته حدود ۲۰۰ دانش‌آموز مقطع تحصیلی متوسطه با حضور در بافت تاریخی با ظرفیت‌های گردشگری و میراثی یزد آشنا می‌شوند.

 

مسئول کمیته گردشگری در درسترس شهر میراث جهانی یزد آشنا کردن دانش‌آموزان با اهمیت حفظ میراث فرهنگی را از جمله مهمترین اهداف برگزاری طرح همیار گردشگر دانست و گفت:‌ در این طرح دانش آموزان در جریان ثبت جهانی بافت تاریخی و همچنین شیوه‌های نگهداری از این میراث ارزشمند قرار می‌گیرند.

 

گنجی‌زاده خاطرنشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست یکی دیگر از برنامه‌ها و اهداف اجرای طرح همیار گردشگر در بافت تاریخی یزد است.

 

دانش آموزان در این بازدید بعد از حضور در معابر و گذرهای بافت تاریخی یزد از مسجد جامع کبیر و زندان اسکندر بازدید کردند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است