هزینه هر کتاب بریل برای نابینایان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است

هزینه هر کتاب بریل برای نابینایان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است

24 آذر 1398

رضا اصلانی در دومین جلسه پشتیبانی از سوادآموزی که با حضور شکراله حسن بیگی، معاون استانداری تهران، مدیران کل آموزش پرورش و دستگاه‌های مربوطه برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اهمیت سواد اموزی در اختیار گذاشتن امکانات سواد آموزی برای سوادآموزان به ساده سازی مفاهیم کتاب ها برای آموزش به بی سوادان تاکید کرد.

 

اصلانی با انتقاد از هزینه های گزاف کتب بریل برای سواد آموزی نابینایان گفت: متاسفانه هزینه هر کتاب بریل برای نابینایان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که رقم بالایی می باشد و باید در این زمنه چاره اندیشی هایی صورت بگیرد.

 

وی در خصوص اشاعه سواد در میان کارگران و اقشار مختلف گفت: برای کارفرماها در شهرک های صنعتی مشوق هایی در نظر گرفته شده است تا آنها کارگرهای بی سواد خود را به سواد آموزی شهرستان های استان تهران معرفی کنند و باید اعلام کنیم هم اکنون ١۶٠ هزار نفر بی سواد در شهرستان ها و ٩٠ هزار نفر بی سواد در تهران شناسایی شده اند.

 

معاون سواد آموزی اداره کل شهرستان های استان تهران بیان داشت: از سازمان زندان ها می خواهیم برای مشارکت بی سوادان در زندان با نهضت سواد آموزی مشارکت و همکاری بیشتری داشته باشند و لازم به ذکر است که تا کنون برخی از محکومان به اعدام در این کلاس ها شرکت و باسواد شده اند.

 

منبع : مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است