نژادبهرام: خدمات شهری برای نابینایان ناچیز است

نژادبهرام: خدمات شهری برای نابینایان ناچیز است

26 آذر 1398

زهرا نژادبهرام  در آیین اختتامیه نخستین دوره جشنواره ملی خط بریل فارسی (بریلفا)، برگزاری این رویداد را فرصتی جهت ارتقا باورپذیری نقش نابینایان در توسعه زبان فارسی عنوان کرد و گفت: توانمندان نابینا با اتکا به خط بریل یک دنیا از دانش و تجربه را برای جوامع بشری فراهم کردند. 


وی در این جشنواره که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد، افزود: بهره‌گیری از ظرفیت این توانمندان مستلزم فراهم سازی بستری است که خط بریل در این خصوص یک فرصت موثر به شمار می‌رود. 


نژادبهرام تاکید کرد: نابینایان شهروندان جامعه محسوب می‌شوند و باید نیازهای مادی و معنوی آنها تامین شود، این در حالیست که شهر به عنوان بستر اجتماعی، در رفع نیازها و خواست های این افراد ناتوان است.

 

وی تجهیز ۶۶ بوستان شهری، ١٧۶ ساختمان شهری و ایستگاه‌های اتوبوس بی آر تی در چهار معبر شهری در هر منطقه به منظور تردد نابینایان را از جمله برخی اقدامات مؤثر برای کاهش نیازهای این افراد برشمرد و در عین حال چنین خدماتی را ناچیز دانست.

 

نژادبهرام ابراز امیدواری کرد، تا پایان دوره شورای شهر کنونی در هر یک از مناطق در صورت عدم اقدامات موثر برای نابینایان پایان کار برای هیچ یک از پروژه های خصوصی و عمومی صادر نشود.


آیین اختتامیه نخستین دوره جشنواره ملی خط بریل فارسی (بریلفا) با هدف بهبود جایگاه بریل در تأمین نیازهای اطلاعاتی نابینایان و رفع کاهش تدریجی بهره‌برداری از این خط به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

 

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است