سرمربی تیم جودو ناشنوایان:‌ شانس کسب مدال در جهانی فرانسه را داریم

سرمربی تیم جودو ناشنوایان:‌ شانس کسب مدال در جهانی فرانسه را داریم

9 بهمن 1398

«محمدرضا لویی‌مقدم» در حاشیه دومین مرحله اردوی تیم جودو ناشنوایان که در آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: ‌۱۲ جودوکار به اردو دعوت شده‌اند که در نهایت، هشت جودوکار، شامل ۶ مبارز و۲ کاتارو راهی فرانسه می‌شوند.

 

رییس انجمن جودو فدراسیون ناشنوایان با بیان اینکه تیم در سه بخش تیمی، کاتا و مبارزه به مصاف حریفانش در فرانسه می‌رود، افزود:‌ هر۶ مرحله اردوی آماده سازی در تهران برگزار می‌شود، اما با همکاری فدراسیون جودو قرار است جودوکاران ناشنوا در مسابقات جایزه بزرگ که ۱۴ بهمن ماه در مشهد برگزار می شود، شرکت کنند.

 

لویی مقدم ادامه داد:‌ در مسابقات جایزه بزرگ مشهد به دنبال جایزه یا مدال گرفتن نیستیم، بلکه آن‌را فرصتی برای محک ورزشکاران خود دانسته تا در اردوهای بعدی مشکلات احتمالی جودوکاران را با برنامه‌ریزی درست تمرینی، مرتفع کنیم.

 

وی با بیان اینکه بازیکنان در دومین مرحله اردوی آمادگی به بیش از ۶۰ درصد آمادگی مورد نیاز رسیده‌اند، گفت:‌ این بازیکنان ۴ ماه در اردوی آماده‌سازی برای حضور در بازی‌های آسیایی هنگ کنگ حضور داشته و به لحاظ روانی، فنی و جسمانی به اوج آمادگی نزدیک شده بودند، اما به دلیل لغو بازی‌های آسیایی چند هفته پیش از اعزام، بازیکنان از نظر روانی بسیار تضعیف شدند.

 

این مربی جودو گفت:‌ خوشبختانه شروع تمرینات برای مسابقات قهرمانی جهان فرانسه، جودوکاران را در شرایط خوب روانی قرارداده و به طور حتم این ورزشکاران تا اواخر فروردین ماه سال آینده به سطح ایده آل آمادگی خواهند رسید.

 

وی ضمن قدردانی از «مهران تیشه‌گران» رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان به دلیل حمایت از انجمن جودو، اضافه کرد:‌ با رایزنی و تلاش‌های زیاد توانستیم برای حضور ملی‌پوشان در فرانسه حامی مالی جذب کنیم و شانس حضور ما در فرانسه، روحیه تضعیف شده ورزشکاران را تقویت کرد.

 

سرمربی تیم ملی جودو ناشنوایان با اشاره به اینکه مسابقات جودو قهرمانی جهان فرانسه از ۲۹ فروردین تا دوم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود، گفت: فرانسه یکی از قطب‌های جودوی دنیا است و مهم ترین رقیب ما در این  دوره از رقابت‌ها محسوب می‌شود.

 

وی اوکراین، روسیه، ژاپن، کره‌جنوبی، ترکیه، قراقستان، کانادا، برزیل، آرژانتین و ونزوئلا را رقبای جودوکاران ناشنوای کشورمان عنوان کرد وگفت:‌ نمایندگان بیش از۳۰ کشور دنیا در این رقابت‌ها حضور دارند. امیدواریم با وجود چنین حریفانی با سربلندی از تاتامی خارجی شده و مدال‌های زیادی برای کشورمان کسب کنیم.

 

منبع : ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است