تقویت کادر فنی بسکتبال باویلچر/ تهیه ویلچرهای نو و استاندارد

تقویت کادر فنی بسکتبال باویلچر/ تهیه ویلچرهای نو و استاندارد

30 بهمن 1398

دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان درباره برنامه‌های تیم ملی بسکتبال با ویلچر پس از پارالمپیکی شدن این رشته گفت: هرچند هنوز کمیته ملی پارالمپیک به صورت رسمی به ما اعلام نکرده که این تیم پارالمپیکی شده اما با تقویت کادر فنی بسکتبال باویلچر برنامه‌های آماده‌سازی این تیم را آغاز خواهیم کرد.

 

محمد حسین‌پور: برای برپایی اردوهای آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جهت شرکت در پارالمپیک توکیو منتظر اعلام رسمی از سوی کمیته ملی پارالمپیک هستیم تا برنامه‌ریزی لازم را انجام دهیم که البته تا الان چیزی به فدراسیون اعلام نشده است.

 

وی درباره احتمال تغییر در کادر فنی تیم ملی بسکتبال باویلچر گفت: با توجه به آیین‌نامه‌ای که کمیته ملی پارالمپیک در خصوص انتخاب کادر فنی رشته‌های پارالمپیکی دارد ما نیز مطابق آیین‌نامه عمل خواهیم کرد. تلاش بر این است کادر فنی را تقویت کنیم تا حضور قدرتمندی در توکیو داشته باشیم.

 

دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان در پاسخ به این پرسش که با توجه به قدیمی و غیراستاندارد بودن ویلچرهای بازیکنان آیا برنامه‌ای برای خرید ویلچرهای مدرن و استاندارد دارید یا خیر؟ خاطرنشان کرد: وقتی پارالمپیک قبول کرده که این تیم به پارالمپیک برود، از نظر تجهیزات نیز تیم را ساپورت می‌کند تا مشکلی برای حضور در توکیو نداشته باشد. بدون شک فدراسیون نیز اگر احساس کند کمیته مشکل مالی دارد از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهد کرد تا تیم بدون دغدغه خود را برای مسابقات آماده کند.

 

حسین‌پور همچنین پیرامون این پرسش که آیا زمان کافی برای آماده‌سازی این تیم برای شرکت در پارالمپیک توکیو وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: چون تعداد زیادی از بازیکنان بسکتبال با ویلچر لژیونر هستند و در تیم‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند، در کوران مسابقات قرار دارند و مشکلی برای آماده‌سازی این تیم وجود ندارد. بنابراین بعد از مشخص شدن کادر فنی برنامه‌های آماده‌سازی تیم را آغاز خواهیم کرد.

 

دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان در پایان با بیان این که تیم بسکتبال باویلچر پتانسیل قرار گرفتن بر روی سکوی پارالمپیک را دارد، گفت: با عملکرد موفقی که این تیم در مسابقات جهانی آلمان و بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا داشت، ثابت کرد که توانایی قرار گرفتن بر روی سکوی پارالمپیک توکیو را دارد. اکثر بازیکنان این تیم چون در لیگ‌های معتبر دنیا بازی می‌کنند منجر به آن شده تا بسکتبال با ویلچر ایران به عنوان یکی از تیم‌های برتر در دنیا شناخته شود.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است