رضایی: هنوز برای لغو سفر پارادوومیدانی‌کاران به امارات اطلاع‌رسانی نشده است

رضایی: هنوز برای لغو سفر پارادوومیدانی‌کاران به امارات اطلاع‌رسانی نشده است

3 اسفند 1398

سرمربی تیم ملی دوومیدانی جانبازان و معلولان درباره احتمال لغو اعزام تیم دوومیدانی به مسابقات بین المللی امارات در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، گفت: هنوز هیچ اطلاع‌رسانی در این زمینه انجام نشده و بستگی به تصمیم کمیته ملی پارالمپیک دارد.

 

بهمن رضایی دافزود: تیم دوومیدانی معلولان و نابینایان و کم‌بینایان برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک توکیو، ۲۰ اسفند راهی امارات می‌شوند که البته هنوز هیچ اطلاع‌رسانی از سوی کمیته ملی پارالمپیک در خصوص اعزام نشدن این تیم به خاطر شیوع ویروس کرونا در ایران صورت نگرفته است.

 

وی گفت: این مسابقات به خاطر این که آخرین فرصت برای انجام کلاس‌بندی بین‌المللی دوومیدانی کاران جهت شرکت در پارالمپیک توکیو است، اهمیت زیادی دارد و در صورت لغو این سفر کسانی که مجوز کلاس‌بندی بین‌المللی خود را دریافت نکرده باشد، حضورش در توکیو منتفی خواهد بود.

 

سرمربی تیم ملی دوومیدانی معلولان و نابینایان و کم‌بینایان خاطرنشان کرد: تیم دوومیدانی ایران شامل ۱۷ ورزشکار مرد و ۷ زن معلول و نابینا و کم‌بینا برای شرکت در این مسابقات ۲۰ اسفند راهی امارات می‌شوند که پس از انجام کلاس‌بندی بین‌المللی از ۲۴ اسفند رقابت خود را در مواد مختلف دوومیدانی آغاز خواهند کرد.

 

رضایی پیرامون این پرسش که در صورت لغو این سفر فرصت دیگری برای کسب سهمیه پارادوومیدانی کاران وجود دارد یا خیر؟ گفت: مسابقات جهانی فرانسه و سوئیس دو تورنمنت دیگری هستند که دوومیدانی‌کاران می‌توانند برای کسب سهمیه در آن شرکت کنند، البته چون در این دو تورنمنت کلاس‌بندی بین‌المللی صورت نمی‌گیرد تنها ورزشکارانی می‌توانند در این دو تورنمنت حضور پیدا کنند که مشکلی از نظر کلاس‌بندی بین‌المللی نداشته باشند.

 

وی در پایان زمان تشکیل آخرین اردوی پارادوومیدانی را ۱۰ تا ۲۳ اسفند در کیش عنوان کرد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است