پرداخت ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان به معلولان شدید در روزهای آتی

پرداخت ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان به معلولان شدید در روزهای آتی

6 اسفند 1398

رئیس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۱۷۸ میلیارد تومان دیگر برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان خبر داد.

 

 وحید قبادی دانا در جمع خبرنگاران گفت: با مساعدت دولت، همراهی سازمان برنامه و بودجه و ابلاغ سازمان هدفمندی یارانه‌ها مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان دیگر برای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت ابلاغ و به حساب واریز شده است.


وی با بیان اینکه این مبلغ جهت اجرای بخش دیگری از قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در روزهای آتی هزینه خواهد شد افزود: این مبلغ برای اجرای ماده ۲۷ قانون مذکور علاوه بر پرداخت مستمری با مبلغ بین ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومانی، برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که در دهک‌های در آمدی ۱، ۲ و ۳ هستند، صرف می‌شود. این مبلغ قرار بود هر ۳ ماه برای این افراد وازیر شود که از این محل رقم یاد شده برای ماه‌های دی، بهمن و اسفند واریز خواهد شد.


رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: این مبلغ پیش از این نیز برای ماه‌های مهر، آبان و آذر واریز شده بود. همچنین در اجرای ماده ۱۳ قانون حمایت از حقوق معلولان بحث پرداخت حق بیمه سهم کارفرما برای کارفرماهایی که افراد دارای معلولیت را به کار گرفته اند مطرح شده که این مبلغ به آنها از این محل تا پایان سال پرداخت می‌شود.


قبادی دانا با اشاره به موضوع پرداخت یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان، معلولان ذهنی و حرکتی و بیماران روانی مزمن نیز از این محل گفت: یارانه مراکز روزانه توانبخشی افراد دارای معلولیت هم پرداخت می‌شود.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است