سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی: به خاطر کرونا مشکل فضای تمرینی در ۵۰ متر خفیف داریم

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی: به خاطر کرونا مشکل فضای تمرینی در ۵۰ متر خفیف داریم

19 اسفند 1398

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی گفت: با وجود اینکه قرار بود تمرینات خود را در سالن تمرینی ورزشگاه آزادی پیگیری کنیم اما به خاطر کنترل و پیشگیری ویروس کرونا این سالن تعطیل است و واقعا با مشکل فضای تمرینی در ۵۰ متر خفیف مواجه هستیم.

 

حسین امیری، سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: اردوی تیم ملی پاراتیراندازی طی چند روز گذشته به خاطر حضور در مسابقات جام جهانی العین امارات در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برپا شده بود که پس از لغو این مسابقات این اردو روز گذشته به خاطر حفظ سلامتی ورزشکاران و کنترل و پیشگیری بیماری کرونا تعطیل شد. قرار بود ما تمرینات خود را در ۵۰ متر خفیف در سالن تمرینات ورزشگاه آزادی پیگیری کنیم. متاسفانه این سالن تعطیل است و واقعا در حال حاضر با مشکل فضای تمرینی در ۵۰ متر خفیف مواجه هستیم. تیراندازان ما می‌توانند در ۱۰ متر بادی تمرینات خود را حتی در شهرستان‌ها پیگیری کنند اما در ۵۰ متر خفیف به جز آزادی مکان دیگری برای تمرینات وجود ندارد و این مشکل بزرگی است که در حال حاضر با آن روبرو هستیم.

 

وی گفت: در طی چند روزی که تیراندازان معلول در اردوی تمرینی فدراسیون جانبازان، معلولان تمرینات خود را پیگیری می‌کردند واقعا از نظر روانی به خاطر ویروس کرونا شرایط نامناسبی داشتند و تصور می‌کنم بعد از این باید از نظر مسائل روانی با تیراندازان به طور جد کار کنیم تا مشکلی برای حضور در مسابقات آینده نداشته باشند. ویروس کرونا وضعیت ورزشکاران را از نظر روحی و روانی تحت تاثیر قرار داده و همین مساله می‌تواند در افت عملکرد آنها بی تاثیر نباشد.

 

امیری در پاسخ به این پرسش که با تعطیلی اردوی تیم ملی تیراندازی اردوی بعدی چه زمانی برگزار خواهد شد گفت: با توجه به اینکه تیراندازان معلول ۱۷ اردیبهشت باید در مسابقات جهانی هانوفر آلمان شرکت کنند اردوی بعدی ما در اردیبهشت ماه قبل از اعزام در محل فدراسیون برگزار خواهد شد تا بتوانیم تیم را برای این مسابقات آماده کنیم. البته من سعی دارم در فروردین نیز اگر کمیته ملی پارالمپیک موافقت کند اردویی را برای تیر اندازان معلول در محل فدراسیون برپا کنیم تا مشکلی برای آماده سازی آنها نداشته باشیم. البته این بستگی به وضعیت کشور از لحاظ کنترل بیماری کرونا دارد که اجازه برپایی این اردو را داشته باشیم یا خیر.

 

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی همچنین در پایان پیرامون این پرسش که آیا با توجه به شیوع این بیماری در تمام کشورها احتمال اعزام تیم به آلمان وجود دارد یا خیر؟ گفت: هنوز اطلاعی از این موضوع ندارم ولی اگر قرار باشد این مسابقات نیز لغو شود شرایط خوبی برای تیراندازان معلول نیست و باید کمیته ملی پارالمپیک راهکار اساسی در این زمینه بیاندیشد تا ما بتوانیم یک اردوی برون مرزی قبل از اعزام به توکیو داشته باشیم تا ورزشکاران خود را برای حضور در این رویداد بزرگ آماده کنیم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است