نیاز شدید معلولان و سالمندان مراکز شبانه‌روزی به ضدعفونی‌کننده‌ها/راه‌اندازی پویش تهیه مواد

نیاز شدید معلولان و سالمندان مراکز شبانه‌روزی به ضدعفونی‌کننده‌ها/راه‌اندازی پویش تهیه مواد

20 اسفند 1398

معاون امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی پویشی برای تهیه مواد شوینده و ضد عفونی کننده برای مراکز شبانه روزی این سازمان خبر داد.

 

ذوالفقار یزدان مهر ، با بیان اینکه همزمان با شیوع بیماری کرونا ویروس و نیاز شدید جمعیت تحت پوشش و مراقبین تحت پوشش سازمان بهزیستی به وسایل شوینده و ضد عفونی کننده و عدم امکان تهیه این وسایل که مشکلات عدیده‌ای را برای مراکز به وجود آورده است، افزود: با عنایت به موارد فوق دفتر مشارکت‌های مردمی این معاونت در نظر دارد نسبت به برگزاری پویشی در این خصوص اقدام کند.

 

وی در ادامه با اشاره به جزئیات برگزاری پویش مذکور اظهار کرد: این پویش شامل تهیه مواد شوینده، ضد عفونی کننده و لوازم بهداشتی برای مراکز نگهداری با همکاری خیرین و برخی از ارگان‌ها و سازمان‌ها، همچنین از طریق جلب مشارکت‌های مردمی است.

 

معاون امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در ادامه اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم در خصوص اجرای این برنامه در استان‌ها انجام شده و گزارش اقدامات نیز ارزیابی و به دست ریاست سازمان بهزیستی کشور و ستاد مدیریت بحران این سازمان خواهد رسید.

 

یزدان مهر در ادامه به دستگاه‌های مختلف همکاری کننده در این پویش اشاره کرد و گفت: هماهنگی‌های لازم با صدا و سیمای استان‌ها و سایر رسانه‌های استانی برای اطلاع رسانی صورت گرفته است. همچنین ارسال پیامک به خیران و جلب مشارکت آنها نیز در این راستا انجام شده است.

 

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت فضای مجازی و فضای محیطی موسسات برای اطلاع رسانی و جلب مشارکت‌های مردمی نیز توضیح داد: در همین راستا ضمن استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی از ظرفیت موسسات و مراکز غیر دولتی نیز استفاده خواهد شد. همچنین جلب مشارکت صنایع، شرکت‌ها و استفاده از ظرفیت نهادها و ارگان‌های فعال در حوزه تولید مواد شوینده و ضد عفونی کننده نیز در دستور کار قرار دارد.

 

یزدان مهر در ادامه تاکید کرد: با توجه به فعالیت تعداد زیاد مراکز نگهداری از معلولان، سالمندان و کودکان در سراسر کشور که به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی به جامعه هدف این سازمان هستند، این پویش تلاش می‌کند تا لوازم بهداشتی مورد نیاز آنها را تامین کند.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است