اهدای بسته‌های معیشتی و بهداشتی به ۳۳۰ توان‌یاب در طرح «حاتم»

اهدای بسته‌های معیشتی و بهداشتی به ۳۳۰ توان‌یاب در طرح «حاتم»

21 اردیبهشت 1399

موسسه آموزشی نیکوکاری رعد در قالب طرحی با عنوان «حاتم» قصد دارد تا هفته آینده بسته‌های معیشتی و بهداشتی را به دست ۳۳۰ توان یاب که از کرونا آسیب دیده‌اند، برساند.

مدیرروابط عمومی مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت:حمایت های موسسه رعد به دو صورت حمایت از افراد توانیاب و حمایت از مراکز درمانی انجام می گیرد.

رضا سخن سنج افزود: قبل از اینکه کرونا در کشور گسترش یابد، مجتمع رعد برنامه های آموزشی حضوری خود را به حالت تعلیق درآورد و از مددجوها خواست در منزل بمانند که مبتلا نشوند. سپس رعد به صورت سازمان یافته برای مقابله با این ویروس با سازمان هلال احمر هماهنگ شد و مجوز کمک های مردمی را دریافت کرد.

وی تاکید کرد: بخشی از کمک های ما حمایت از افراد توانیابی است که در اولویت بودند و از نظر اقتصادی به شدت مشکل داشتند. در اولین قدم مجموعه رعد در سه نوبت (سبد ارزاق سال نو، سبد معیشتی ماه مبارک رمضان و بسته بهداشتی) میان ۱۵۰ مددجوی خود توزیع کرد. کارآموزهای مجتمع ۳۰۰ نفر هستند که ۵۰ درصد از این تعداد نیازمند بهره مندی بیشتری به این کمک ها بودند و اگر منابع مالی تامین شود به طور حتم بسته هایی را نیز میان ۱۵۰ نفر باقی مانده توزیع خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی موسسه رعد با بیان اینکه هزینه های توزیع بسته های حمایتی میان مددجویان رعد از منابع خود مجتمع و کمک های مردمی از پیش انجام شده، تامین شده است، خاطرنشان کرد: اما کمک های مالی و مردمی که در خصوص مقابله با کرونا جمع آوری شد، در قالب طرح حاتم (حمایت از توانیابان مراکز) در اختیار توانیابان مراکزی دیگر غیر از رعد قرار گرفت.

سخن سنج افزود: در طرح حاتم پیش بینی شده که هزار بسته معیشتی و بهداشتی به ارزش ۲۵۰ هزار تومان تهیه و در بین توانیابان مراکز دیگر توزیع شود. در قدم اول این طرح با کمک مراکز دیگر ۳۳۰ مددجو در استان تهران که در اولویت هستند و مشکلات مالی و اقتصادی دارند شناسایی شدند و در هفته آینده سبد معیشتی در اختیار آنها قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه حضور و اجتماع افراد برای دریافت بسته معیشتی و بهداشتی ممکن است باعث ابتلای آنها به کرونا شود، اضافه کرد: برای محدود کردن رفت و آمدها با فروشگاه های افق کوروش رایزنی کرده ایم تا توانیابان با دریافت کارت خرید خود و با حضور در این فروشگاه ها مایحتاج خود را با تخفیف خریداری کنند.

مدیرروابط عمومی موسسه رعد تاکید کرد: در این طرح مرکز رعدالغدیر، انجمن نابینایان ایران، کانون معلولان ضایعات نخاعی و در مجموع ۱۳ مرکز که در حوزه توانیابان فعالیت و همکاری دارند و توانیابانی که در این مدت آسیب دیده و شرایط اقتصادی خوبی نداشتند، معرفی شدند. در حال حاضر سهمیه استان تهران ۳۳۰ نفر است. پرداخت ها انجام شده و در هفته آینده کارت های ۲۵۰ هزار تومانی برای خرید در اختیار این مددجویان قرار می گیرد.

وی در خصوص حمایت از مراکز درمانی نیز خاطرنشان کرد: برای حمایت از مراکز درمانی نیز حسابی را اعلام کردیم که مردم خیر به این حساب کمک های نقدی واریز کردند. در این میان براساس تقسیم بندی هلال احمر یک بیمارستان برای حمایت از افراد مبتلا به کرونا به رعد واگذار شد.

مدیرروابط عمومی رعد افزود: با مبلغ جمع آوری شده، هشت دستگاه اکسیژن سنج خون، یک دستگاه همودیالیز، وسایل اورژانسی و ضروری بیماران، بالغ بر ۲۱۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده دست، ۱۰۰ لیتر مواد ضدعفونی سطوح، ۲۰۰ دست لباس حفاظتی، ۲۰۰ عدد ماسک فیلتردار باکیفیت و همچنین گان و شیلد در اختیار بیمارستان امام سجاد(ع) شهریار قرار گرفت که ارزش کمک ها بالغ بر ۱۱۰ میلیون تومان بوده است.

 

منبع: ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است