شروع اردوهای ورزشکاران معلول در رشته‌های کم تماس

شروع اردوهای ورزشکاران معلول در رشته‌های کم تماس

4 خرداد 1399

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان گفت: بعد از تعطیلات عید فطر طی جلسات کارشناسی که با کمیته ملی پارالمپیک و نماینده فدراسیون پزشکی و ورزشی خواهیم داشت، در رشته‌هایی که تماس ورزشکار معلول در آن وجود ندارد، تمرینات را آغاز خواهیم کرد.

سید شروین اسبقیان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط ورزشکاران معلول جهت شروع تمرینات، اظهار کرد: بعد از تعطیلات عید فطر طی جلساتی که با کمیته ملی پارالمپیک و نماینده فدراسیون پزشکی و ورزشی خواهیم داشت شرایط ورزشکاران معلول از نظر برگزاری اردوها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تصمیم خواهیم گرفت در چه رشته‌های تمرینات ورزشکاران معلول را آغاز کنیم تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود. باید بدانیم که شرایط ورزشکاران معلول با افراد سالم متفاوت است و ما باید تمام زمینه‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و سپس تمرینات آن‌ها را آغاز کنیم.

وی گفت: اولین چیزی که برای ما در برگزاری اردوها اهمیت دارد بحث موضوع روانشناسی ورزشکاران معلول است. تلاش خواهیم کرد که ورزشکاران را از نظر موضوع مسائل روانی مد نظر قرار دهیم تا آسیبی در این زمینه متوجه ورزشکاران معلول نشود. بدون شک تعطیلی طولانی مدت اردوها در مسئله روحی و روانی ورزشکاران تاثیر زیادی گذاشته و ما سعی خواهیم کرد در شروع تمرینات این مسئله را در اولویت قرار دهیم.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان گفت: شرایط ورزشکاران معلول از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خاطر داشتن بیماری‌های زمینه‌ای سخت‌تر از افراد سالم است و ما در جلسه کارشناسی که با حضور نماینده فدراسیون پزشکی و ورزشی و کمیته ملی پارالمپیک خواهیم داشت، تمام مسائل را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد و در نهایت رشته‌هایی که تماس ورزشکار وجود ندارد، تمرینات خود را آغاز خواهیم کرد. مابقی ورزشکاران همانند گذشته تمرینات خود را در منزل پیگیری  خواهند کرد تا شرایط به حالت عادی برگردد.

وی اضافه کرد: مصوباتی که ستاد عالی مقابله با کرونا در خصوص برگزاری اردوها در رشته‌های انفرادی تدوین کرده، درباره ورزشکاران معلول نیز اجرا خواهد شد اما برای ما سلامتی ورزشکاران در اولویت اول قرار دارد. ما باید سعی کنیم شرایطی را برای تمرینات ورزشکاران معلول فراهم کنیم که به خاطر برگزاری اردوها آسیبی به آن‌ها وارد نشود. بنابراین ما به صورت تخصصی‌تر باید دراین زمینه ورود پیدا کنیم. این‌که بگویم همان اتفاقی که در ورزش افراد سالم رخ می‌دهد در معلولان نیز باید دیده شود، غیر منطقی و غیر اصولی است. شرایط در ورزشکاران معلول فرق می‌کنند و ما با لحاظ قرار دادن شرایط ویژه معلولان تصمیمات نهایی را خواهیم گرفت.

اسبقیان تصریح کرد: در نیمه دوم خرداد بعد از این که احکام هیات رئیسه فدراسیون صادر شد با اعضای هیات رئیسه اولین جلسه خود را برگزار خواهیم کرد و در آن سیاست‌های کلان فدراسیون و همچنین ساختار فدراسیون مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین از تغییر رئیس انجمن شنای معلولان و معرفی رئیس جدید بعد از عید فطر خبر داد و افزود: بعد از تعطیلات عید فطر، سرپرست جدید انجمن شنای معلولان معرفی خواهد شد. سعی ما بر این است در تمام انجمن‌ها اگر نقاط ضعفی وجود داشته باشد مورد بررسی قرار دهیم و در جاهای که نیاز به تغییرات وجود دارد این تغییرات را اعمال کنیم زیرا حرکت ما رو به رو جلو است و سعی می‌کنیم عزل و نصب‌ها براساس کار کارشناسی صورت بگیرد.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان درباره بدهی فدراسیون نیز اظهار کرد: فدراسیون مبلغ قابل توجهی بدهی دارد که این بدهی‌ها با همکاری بخش خصوصی و از طریق کمک‌های مردمی برطرف خواهد شد تلاش بر این است تا پایان سال بدهی‌های فدراسیون را تسویه کنیم.

وی در پایان ضمن تشکر از وزیر ورزش به خاطر بازدیدی که در آستانه سوم خرداد از فدراسیون جانبازان و معلولان داشت، گفت: حضور وزیر ورزش در فدراسیون جانبازان و معلولان نشان از توجه و حمایت ویژه سلطانی فر از ورزشکاران معلول است این حضور و قول های مساعدی که برای حمایت از ورزشکاران معلول دادند برای ما ارزشمند است و قطعا تلاش وی بر این خواهد بود تا مشکلات جانبازان و معلولان را برطرف کنند.

 

منبع: ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است