شناسایی اختلالات ژنتیکی در خانواده های دارای معلول شهرستان کاشان

شناسایی اختلالات ژنتیکی در خانواده های دارای معلول شهرستان کاشان

4 خرداد 1399 کاشان - رئیس اداره بهزیستی کاشان گفت: اجرای برنامه شناسایی اختلالات ژنتیکی در خانواده های دارای معلول شهرستان کاشان در حال اجراست.

ام‌البنین متقی نژاد با اشاره به وجود بیش از هشت هزار معلول در شهرستان کاشان اظهار داشت: در ایام شیوع کرونا به دلیل آسیب پذیری این اقشار از جامعه با کمک خیرین و مردم نوع دوست کاشان اقدامات ویژه حمایتی برای عدم ابتلای معلولین شهرستان انجام دادیم.

وی همچنین با اشاره به اجرای برنامه شناسایی اختلالات ژنتیکی در خانواده‌های دارای معلول شهرستان کاشان ابراز داشت: این طرح با هدف پیشگیری از تکرار معلولیت‌های ناشی از این اختلالات اجرا و تا سال آینده ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان با بیان اینکه در اجرای این برنامه تعیین میزان شیوع معلولیت‌ها، شناسایی انواع اختلالات ژنتیکی و آموزش و آگاه‌سازی خانواده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: تمام آزمایشات و همچنین تست‌های گرفته شده در این طرح به صورت کاملاً رایگان گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح در حال حاضر برای ۳۵۰ معلول سهمیه برای شهرستان کاشان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: افراد دارای معلولیت نیازمند به مشاوره ژنتیک از سایر موارد تفکیک شده و با هماهنگی مددکار مربوطه، فرد معلول و خانواده او جهت انجام مشاوره ژنتیک دعوت می‌شوند.

اهدای یک باب منزل مسکونی به خانواده کاشانی صاحب چهارقلو

متقی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود از اهدای یک باب منزل مسکونی به خانواده‌ای که مدتی پیش در کاشان صاحب فرزندانی چهارقلو شدند خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ارزش این ساختمان بیش از شش میلیارد بوده و ۶۰۰ میلیون ریال آن توسط خانواده چهارقلوها تأمین شده است، بیان داشت: مابقی مبلغ این واحد مسکونی ۱۰۵ متری توسط خیرین، اداره بهزیستی کاشان و همچنین بنیاد مستضعفان تأمین شده است.

 

منبع: مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است