افراد دارای معلولیت قدر فرصت سهام عدالت را بدانند

افراد دارای معلولیت قدر فرصت سهام عدالت را بدانند

6 خرداد 1399
استفاده بهینه از سهام عدالت توسط افراد دارای معلولیت در نشست مشترک کارشناسان مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، گروه مالی فیروزه و جامعه معلولین ایران بررسی شد.
بر اساس برنامه پیش‌بینی‌شده؛ افراد دارای معلولیت می‌توانند در خصوص بهره‌مندی از فرصت ایجادشده در طرح سهام عدالت ‌از آموزش‌های ارائه‌شده توسط گروه مالی فیروزه با هماهنگی جامعه معلولان ایران و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد به‌صورت جزوات آموزشی و کارگاه‌های آنلاین برخوردار شوند.
بر اساس این گزارش روزبه پیروز رئیس هیئت‌مدیره گروه مالی فیروزه و عضو هیئت‌امنا مجتمع رعد با اعلام این خبر گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی ما در مجتمع رعد توانمندسازی افراد دارای معلولیت؛ در سطح ملی است؛ بعد از طرح آزادسازی سهام عدالت با حضور کارشناسان متخصص مالی و فعالان حوزه معلولیت جلسات بسیار فشرده‌ای تشکیل دادیم و تصمیم بر این شد تا در این طرح راهنمایی‌های لازم برای استفاده بهتر و سودمندتر از سهام عدالت را به افراد دارای معلولیت ارائه کنیم.
پیروز افزود: صادقانه بگویم فعالیت افراد دارای معلولیت در بورس به دلیل عدم دسترسی به دانش و مهارت‌های به‌روز و علمی در این حوزه، بسیار محدود است. در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم که در طرح‌های حمایتی از فرصت‌های این عزیزان سوءاستفاده‌ شده است و منافعی که برای زندگی این عزیزان در نظر گرفته‌شده بود توسط عده‌ای فرصت‌طلب پایمال شد و حق آنان از بین رفت. در این مرحله برآن شدیم که خودمان وارد میدان عمل شویم و در حد توان با حضور مدیران مؤثر حوزه معلولیت همچون جامعه معلولان ایران و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد پاسدار حقوق افراد دارای معلولیت باشیم.
 عضو هیئت‌امنا مجتمع رعد ادامه داد: سهام عدالت که برای کمک اقشار آسیب‌پذیر جامعه اختصاص‌یافته و بعد از یک دهه با دستور مقام معظم رهبری مدیریت آن در اختیار خود هم‌وطنان قرارگرفته‌است، می‌تواند ضمن حل مشکلات مالی گروهی از هم‌وطنان، برای گروه دیگر زمینه‌ساز فعالیت در حوزه بورس و سرمایه‌گذاری باشد تا با راهنمایی‌های اولیه در قالب جلسات آموزشی حضوری و آنلاین، بستری را فراهم سازد تا ضمن مطالعه علمی و کسب تجربه‌های مفید و سودمند، به‌عنوان یک سرفصل درآمدی برای زندگی این افراد باشد. در واقع این سهام می‌تواند مسیری برای توانمندسازی و شکوفایی استعدادهای نهفته در گروهی از مردم، از جمله افراد دارای معلولیت باشد.
وی افزود: ما به‌عنوان بخشی از مسئولیت اجتماعی خود وظیفه داریم در این راه در کنار هم‌وطنانمان باشیم. به همین منظور بیشترین ابهاماتی و سوالاتی که در این زمینه وجودداشت، در قالب یک کلیپ اطلاع‌رسانی فراهم کردیم تا در اختیار تمام مردم چه افراد دارای معلولیت و چه افراد غیر معلول قرار گیرد.
رییس هیئت‌مدیره گروه مالی فیروزه در پایان گفت: در حوزه افراد دارای معلولیت که ما با افتخار در کنار آنان هستیم، این اتفاق می‌تواند اثرات مطلوبی در زندگی این افراد بگذارد البته اگر درست مدیریت شود و خود این عزیزان هم قدر این فرصت را بدانند و برای حفظ و استفاده بهتر از آن تلاش نمایند.
 

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است