مناسب‌سازی معابر ملایر برای معلولان و نابینایان

مناسب‌سازی معابر ملایر برای معلولان و نابینایان

8 خرداد 1399

شهردار ملایر گفت: عملیات پیاده روسازی، جدولگذاری و مناسب سازی ورودی های اصلی شهر، بلوارها، پارک ها معابر اصلی و فرعی سطح شهر برای معلولان و نابینایان انجام پذیرفت.

حسین بابائی، افزود: شهرداری ملایر در راستای وظایف ذاتی خود این عملیات را با استفاده از ۱۵ اکیپ کاری به صورت پیمانکاری از ۱۵ اردیبهشت ماه آغاز کرده و در تلاش است تا قبل از فرارسیدن ماه محرم آن را به پایان برساند.

وی با بیان اینکه این عملیات با اعتباری افزون بر شش میلیارد تومان در حال اجراست، ادامه داد: این طرح در ورودی های اصلی ملایر، بلوارها، پارک ها معابر اصلی و فرعی سطح شهر اجرا می شود. 

بابائی در ادامه از آغاز عملیات تغذیه برگی درختان اقاقیا برای حل مشکلات تغذیه‌ای درختان در سطح شهر خبر داد و گفت: حفظ درختان اقاقیا که بخش عمده‌ای از فضای سبز شهر را تشکیل می‌دهند، از اهمیت زیادی برخوردار است و با وجود توانایی این درختان در سازگاری با شرایط متغیر حاکم بر مناطق شهری، مشکل زردی و کلروز درختان اقاقیا در بهار و تابستان مشاهده می‌شود.

وی وجود شرایط نامناسب خاک از نظر کمبود عناصر غذایی را باعث بروز مشکلات تغذیه‌ای در گیاهان عنوان کرد و یادآور شد: به همین منظور استفاده از روش‌های مختلف کوددهی از جمله تغذیه برگی درختان برای افزایش مقاومت گیاهان به تنش‌های محیطی و ایجاد تغییرات مثبت فیزیولوژیکی در گیاه امری ضروری است.

شهردار ملایر با اشاره به اینکه کمبود آهن یکی از شایع ترین کمبودهای عناصر غذایی در فضای سبز شهری است، تصریح کرد: محلول پاشی درختان اقاقیای سطح شهر با استفاده از کودهای ریزمغذی در حال انجام است.

 

منبع: ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است