اردکان محل اجرای طرح مناسب سازی شهری برای معلولان شناخته شد

اردکان محل اجرای طرح مناسب سازی شهری برای معلولان شناخته شد

24 خرداد 1399

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان یزد گفت: از سوی دبیرخانه مرکزی ملی مستقر در سازمان مرکزی، اردکان به محل اجرای شهر نمونه (پایلوت ) آزمایشی مناسب سازی ویژه معلولان در کشور انتخاب شد .

مسعود نشان افزود:‌ برنامه ریزی و اتخاذ تصمیم به منظور تحقق این موضوع با فرمانداری ، شهرداری و مسوولان سایر نهاد انجام شده و  این مورد بیشتر حول تشکیل ساختار اولیه، پیگیری و اجرای مصوبه ها از قبل تعیین و صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه در اولین قدم ،پایش برای مکان های نیازمند مناسب سازی صورت می گیرد ،تصریح کرد:‌ سازمان بهزیستی ۱۰۰ میلیون ریال برای این منظور اختصاص داده و مراحل اجرایی کار هم شروع شده است .

نشان اظهار داشت : ‌وظیفه انسانی و اسلامی همه مسوولان و دستگاه های اجرایی است که نسبت به مناسب سازی فضای  عمومی شهر برای تردد آحاد جامعه مخصوصا اقشار ناتوان مثل معلولان ، سالمندان ،زنان باردار و کودکان تلاش کنند چرا که مناست شهری برای تردد این افراد از جمله حقوق شهروندی آنهاست .

معاون امور توانبخشی بهزیستی یزد با بیان اینکه‌ شهر اردکان به عنوان محلی برای اجرای نمونه این طرح می تواند الگویی برای سایر استان‌ها باشد یادآور شد: این مورد مساله جدیدی است که در سطح کشور محسوب می شود و در خیلی از امور می تواند راهگشا باشد .

این مسوول از  یزد به عنوان یکی از شهرهای قطب گردشگری ایران یاد کرد و افزود: با این رویکرد گردشگران خارجی  از آن بهره می برنند و نیز رفع نیاز آن دسته از سالمندانی که از سایر نقاط کشور به استان سفر می کنند ، برآورده می شود.

نشان افزود: علاوه بر رونق گردشگری همچنین سهولت دسترسی معلولان به تمامی نیازهایی که در سطح جامعه دارند کمک می کند.

بر اساس سرشماری سال ۹۵، ۸.۴ درصد جمعیت شهرستان اردکان سالمند هستند و ۲ هزار معلول و ۵۰۰ خانوار نیازمند، زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان اردکان قرار دارند و از خدمات اداره بهزیستی بهره مند هستند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است