ورزش باید وسیله ای برای توانمندسازی معلولان باشد

ورزش باید وسیله ای برای توانمندسازی معلولان باشد

10 آبان 1399

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: نگاه ما به ورزش برای افراد دارای معلولیت اینگونه است که ورزش وسیله‌ای برای توانمندسازی و ایجاد امید برای‬ آنها‬ بشود‬.

پیش از ظهر امروز تفاهم نامه‌ای بین بهزیستی و فدراسیون جانبازان منعقد شد که وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور پس از امضا این تفاهم در جمع خبرنگاران در فضای مجازی در این باره گفت: نگاه ما به ورزش برای افراد دارای معلولیت اینگونه است که ورزش وسیله‌ای برای توانمندسازی و ایجاد امید برای‬ آنها بشود‬ و‬ همچنین‬ راهی‬ باشد‬ برای‬ به ‏عرصه کشاندن آنها و تلفیق اجتماعی این افراد در جامعه از طریق ورزش.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما رشد ورزش همگانی است. ‏در مناطق‬ روستایی و عشایری کارهای خوبی در این زمینه شده است و در سه استان به صورت پایلوت این کار صورت گرفته است و این طرح وسیله‌ای شد تا افرادی که در خانه محبوس بودند بیرون بیایند و وارد جریان جامعه شوند و به دنبالش باعث ایجاد امید شود و باعث دلبستگی آنها به آینده و حضورشان در جامعه شود.

رییس‬ سازمان‬ بهزیستی‬ کشور‬ بیان کرد: از طرف دیگر این ظرفیت هست‬ که‬ ‏با همت خود عزیزان دارای معلولیت آنها وارد عرصه قهرمانی‬ شوند و مدال آفرینی کنند و این هم ظرفیت خوبی است‬ که‬ بنیاد ‏شهید و سازمان بهزیستی و مجموعه پاراالمپیک‬ باید در این زمینه همکاری نزدیک کنند.‬ البته از قبل هم ‏همکار خوبی بوده‬ و‬ امروز‬ فرصت خوبی برای‬ هم افزایی استفاده معلولان از امکانات و امکانات بهزیستی‬ در‬ زمینه‬ های‬ ‏توانبخشی برای قهرمانان ورزشی و پارالمپیک وجود‬ دارد و فرصت خوبی برای تلفیق اجتماعی ایجاد شده‬ است.

قبادی‬ دانا‬ گفت: ‬ ‏حضور افراد معلول در فدراسیون‌ها سر جای خودش مغتنم است و ما همواره دنبال این بوده‌ایم که این عزیزان از منزلت اجتماعی در خانواده و بستر ‏اجتماع برخوردار‬ شوند ما می‌توانیم امکانات را در بهزیستی و همچنین اردوگاه‌ها را در اختیار قرار دهیم و در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی از آنها بهره ببریم.

وی اظهار کرد: یک سری حقوق هم برای قهرمانان وجود‬ دارد‬ که‬ پیگیر آنها هستیم‬ تا‬ معلولان‬ در‬ عرصه‬ قهرمانی‬ به‬ آنها برسند.

رییس‬ سازمان‬ بهزیستی‬ کشور‬ گفت: ‏به برکت دفاع مقدس زمینه‌ای فراهم شد تا‬ ورزش جانبازان و معلولان جهش خوبی در سال‌های اولیه ‏داشته باشد‬ و امروز سن بیشتر جانبازان عزیز بالا رفته و پیشکسوتان و مربیان فعال این عرصه‬ هستند‬ و افراد معلول که‬ ‏دچار معلولیت مادرزادی یا دچار‬ معلولیت در اثر تروما شده‌اند امروز شاگردان آنها هستند. امروز تفاهم نامه ‏داشتیم برای رشد این فعالیت‌ها و بیشتر دنبال عملی کردن این تفاهم نامه‌ها هستیم‬ تا‬ افراد دارای معلولیت حس کنند این تفاهم‬ نامه‬ ها‬ فایده‌ای داشته‬ است‬ و‬ توانمندی‬ جسمی‬ و‬ روحی شان‬ افزون‬ شده‬ است. ‬

 

منبع"  مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است