چهار گلستانی مدعی حضور در پارالمپیک توکیو هستند

چهار گلستانی مدعی حضور در پارالمپیک توکیو هستند

11 آبان 1399

دبیر هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین گلستان گفت که چهار ورزشکار این استان با توجه به تجربه حضور در تیم ملی و برخورداری از آمادگی فراوان مدعی حضور در پارالمپیک توکیو هستند.

ناصر شهری روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: زهرا دانایی طوسی و محمد نعمتی در والیبال نشسته، عبدالجلیل قرنجیک در بسکتبال با ویلچر و نورمحمد آرخی در پرتاب وزنه از جمله ورزشکاران گلستانی حضور در تیم اعزامی ایران به این رقابت های معتبر هستند.

بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ قرار بود تابستان امسال برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا برگزاری آن یکسال به تاخیر افتاد.

محمد نعمتی و عبدالجلیل قرنجیک به ترتیب در رشته والبیال نشسته مردان و بستکبال با ویلچر مردان موفق به کسب مدال طلا و زهرا دانای توس ملی پوش تیم والیبال نشسته زنان نیز مدال نقره مسابقات پارا آسیایی را کسب کرده بودند.

اولین مدال انفرادی ورزش گلستان در تاریخ بازی های پاراآسیایی هم توسط نورمحمد آرخی پرتابگر گلستانی ماده پرتاب وزنه در جاکارتا کسب شد.

دبیر هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین گلستان در ادامه گفت: این استان ۲ هزار ورزشکار جانباز و معلول دارد که از این تعداد بیش از ۵۰۰ نفر که ۳۰ درصد آنان زنان هستند سازماندهی شدند.

به گفته شهری، شهرهای کلاله، گنبد، آزادشهر، علی آباد کتول، گرگان، آق قلا، بندرترکمن، کردکوی، بندرگز و مراوه‌تپه دارای هیات های فعال ورزش جانبازان و معلولین است.

وی نبود سالن اختصاصی را یکی از مشکلات ورزشکاران جانباز و معلول گلستان دانست و از مسوولان خواست هنگام ساخت سالن به چگونگی تردد این افراد برای استفاده از اماکن ورزشی توجه کنند.

در این مراسم همچنین از سمیرا جرجانی، مهرداد گرامی، زهرا میرزایی، مهدی جمال لیوانی، مهرزاد حبیبی و سیدسامیار موسوی به عنوان ورزشکار جانباز و معلول مدال آور گلستان در مسابقات داخلی تقدیر شد.

 

منبع:  ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است