قمری: خداحافظی ام قطعی نیست

قمری: خداحافظی ام قطعی نیست

تجهیزات گران شده است

11 آبان 1399

مجمع عمومی فدراسیون دوچرخه سواری در حالی امروز برگزار شد که قمری رئیس این مجموعه از احتمال خداحافظی خود از این رشته گفت و گلایه از گرانی و هزینه های این رشته داشت.

مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری امروز یکشنبه یازدهم آبان ماه به صورت وبینار و به ریاست دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور طاهره طاهریان نماینده کمیته ملی المپیک، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری و برخی از اعضا به صورت محدود در سالن آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای این مجمع که با هدف بررسی عملکرد سال ۹۸ فدراسیون دوچرخه سواری برگزار شد، قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ضمن یاد و خاطره محمد پراش، درگذشت وی را به خانواده ایشان تسلیت گفت و افزود: امروز گزارش بازرس و حسابرس فدراسیون ارائه شد. فدراسیون دوچرخه‌سواری در سال گذشته ۳۶ مدال در مسابقات بین‌المللی کسب کرده است. در سال قبل بهترین نتیجه تاریخ بانوان توسط سمیه یزدانی با کسب عنوان سومی در آسیا ثبت شد که پس از هفتاد سال این مدال بدست آمد. همین طور در رده جوانان مدال داشتیم و نتایج قابل قبولی گرفتیم.

وی در خصوص روند کسب سهمیه المپیک و تغییر آن نسبت به سالهای قبل هم بیان کرد: روند کسب سهمیه المپیک نسبت به گذشته تغییر کرده است و برخلاف دوره‌های اخیر که با کشورهای آسیایی مقایسه می‌شدیم این بار در سطح جهانی مقایسه می‌شویم. با این شرایط باید به بخش پیست توجه کنیم، چرا که رقبا به خاطر زیرساخت‌های بیشتری که دارند، از ما جلو افتاده‌اند. بر همین اساس فردا نامه‌ای به وزارت ورزش می‌زنیم تا پیست سرپوشیده و چوبی ما زودتر آماده شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به پیوستن مجموعه دوچرخه سواری معلولین به این فدراسیون اشاره کرد و گفت: پیوستن ورزشکاران جانباز و معلول به زیرمجموعه فدراسیون دوچرخه‌سواری هزینه‌های زیادی را به ما تحمیل کرده است. تنها ۵۰ میلیون تومان در این بخش در سال گذشته به ما کمک شد که بسیار کم بود. با این وجود در این بخش نمایندگان ایران به مسابقات قهرمانی آسیا هم اعزام شدند.

قمری همین طور در ادامه به گران شدن وسایل این رشته ورزشی اشاره کرد و بیان داشت: هزینه خرید یک دوچرخه از ۵۰ به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده و برای یک جفت کفش باید ۱۲ میلیون تومان هزینه شود. اعتقاد دارم در این شرایط وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید نگاه ویژه‌تری به دوچرخه سواری داشته باشند چرا که کار در این شرایط سخت شده است.

وی به تلاش‌های صورت گرفته در مدت ریاست اش در فدراسیون دوچرخه سواری پرداخت و گفت: در دوره ریاست من در فدراسیون نزدیک به ۴۰۰ مدال کسب شده است و اعزام‌ها و برگزاری کلاس‌های زیادی را داشته‌ایم. سرمایه‌گذاری زیادی روی موضوع مبارزه با دوپینگ کرده‌ایم، به طوری که ۳۰ میلیارد تومان وثیقه از ورزشکاران بر سر این موضوع گرفته‌ایم.

خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری پیرامون خداحافظی خود از این مجموعه هم گفت: من کارمند وزارت ورزش هستم و باید بدانم که در ماموریت‌هایی که اعلام می‌شود، بر اساس آن باید اطاعت و دستورات ما فوق را قبول کنم. اتفاقات ارزشمندی در دوچرخه‌سواری افتاد و وظیفه داشتم که امروز از اعضای مجمع بابت همکاری و تلاش آنها تشکر کنم. به هر حال بر اساس دستوراتی که ما فوق اعلام می‌کند که بمانم یا بروم و همچنین مشورت‌هایی که خواهم کرد، در زمان مقتضی تصمیم گیری خواهد شد. بنابراین خداحافظی ام قطعی نیست و در آینده مشخص می‌شود.

وی اظهار داشت: در ماه‌های پایانی دوره ریاست چهار ساله‌ام هستم و جا دارد که از زحمات اعضای مجمع تشکر و از آنها خداحافظی کنم.

علی‌نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان پس از ارائه گزارش خزانه‌دار اظهار داشت که میزان هزینه‌ای که برای بانوان در این سال شده خیلی کم است و شاید اشتباه شده باشد. طاهریان هم در این خصوص اظهار نظر کرد که این هزینه کرد برای بانوان خیلی کم است و امیدوارم که همان‌طور که رئیس فدراسیون گفت بیش‌تر از این هزینه شده باشد.

 

منبع:  مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است