جشنواره جهانی هنرمندان ناتوان ۲۰۲۰ ژاپن با حضور ایران برگزار شد

جشنواره جهانی هنرمندان ناتوان ۲۰۲۰ ژاپن با حضور ایران برگزار شد

17 آبان 1399

جشنواره جهانی هنرمندان ناتوان و معلول ۲۰۲۰ ژاپن با حضور هنرمندانی از ۳۳ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران با موضوع" صلح" در مراسمی در توکیو با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، در این برنامه مقام دوم جشنواره به خانم مهرناز بهرامی هنرمند ناتوان سیستان و بلوچستانی اهدا شد همچنین جایزه رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن هم به یک هنرمند ژاپنی تعلق گرفت.

خانم بهرامی هنرمند زاهدانی که اثر" صلح از درون" را ارائه کرده بود در پیامی تصویری ضمن تشکر از مسئولین برگزاری و همچنین رایزنی فرهنگی برای پیگیری و هماهنگی در این زمینه، به سوابق تاریخی و فرهنگی یک هزار و ۳۰۰ ساله دو کشور اشاره کرد و گفت: "خوشحالم که اثر من یعنی "صلح درون" که آرزوی همگان به صلح و دوستی در جهان است مورد توجه قرار گرفت.

او گفت: دو کشور بزرگ ایران و ژاپن بیش از هزار و ۳۰۰ سال روابط تاریخی و فرهنگی دارند و برای یکدیگر احترام قائل هستند و امیدوارم من هم نقشی هر چند اندک در این زمینه ایفا کرده باشم.

در این جشنواره همچنین رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن یک اثر هنرمند ناتوان ژاپنی با عنوان "پیوند آرزوها" را انتخاب و صنایع دستی ایرانی و مجموعه مجلات و کتب چاپ رایزنی به زبان ژاپنی به وی اهداء کرد.

در ادامه برنامه نیز سه اثر از دیگر هنرمندان ناتوان ایرانی توانستند جوایز داوران را به خود اختصاص دهند و از آنان هم تجلیل شد.

در این دوره و همچون دوره های قبلی، رایزنی فرهنگی نیز همکاری نزدیکی را با مسئولان جشنواره در ژاپن به عمل آورد و ضمن اطلاع رسانی گسترده در داخل کشور و برقراری ارتباطات برای حضور پررنگ هنرمندان ایرانی با همکاری اداره کل همکاری های فرهنگی  امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بیش از ۲۰۰ اثر از هنرمندان ناتوان ایرانی (مجموعا ۴۰۰ اثر از ۳۳ کشور در این جشنواره شرکت داشته اند) حضور یافتند که بالاترین تعداد مشارکت را به خود اختصاص داده و علاوه بر انتخاب نفر برگزیده، ۲۶ اثر ایرانی دیگر نیز در بخش های مختلف انتخاب و جوایزی را دریافت کردند که در کتاب این دوره به چاپ خواهد رسید.

آثار پذیرفته در این دوره شامل مدادهای رنگی، رنگ‌های اکریلیک، آب‌رنگ‌ها، رنگ‌های روغن یا کاردستی کاغذ، تصویر چاپ ‌نقش چوبی (آجرک)، خوشنویسی و تصویر گل دوزی (با دست) است.

در سال ۲۰۱۸ نیز که این جشنواره با موضوع " جشن و جشنواره" برگزار شده بود، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن بیش از ۲۵۰ اثر را به آن جشنواره ارائه کرد که در نهایت ۶ اثر ایرانی در بخش نهایی انتخاب و جوایزی را دریافت کردند و ۵۰ اثر در کتاب جشنواره به چاپ رسید و در میان ۴۱ کشور شرکت کننده، بالاترین حضور به جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافته بود.

 

منبع:  ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است