خدمات پزشکی به ۱۲۰ معلول شیروان رایگان است

خدمات پزشکی به ۱۲۰ معلول شیروان رایگان است

17 آبان 1399

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: خدمات پزشکی به ۱۲۰ معلول شدید جسمی، حرکتی و ذهنی زیر پوشش بهزیستی این شهرستان رایگان است و آنها در هفته چندین نوبت کاردرمانی می‌شوند.

علی اکبر آرام روز شنبه اظهار داشت: برای این معلولان شدید زیر پوشش این نهاد، خدمات توان پزشکی شامل گفتار درمانی و ارتز پروتز به صورت رایگان انجام می شود.

وی با بیان اینکه در این راستا با جمعیت هلال احمر شهرستان قرارداد بسته شده است گفت: انجام این‌گونه خدمات توان پزشکی و کاردرمانی که هزینه های بالایی دارد تا حدی از دغدغه آنان کاسته و بار اضافی هزینه را از دوش آنان کمتر کرده است.

 مجموع معلولان زیرپوشش بهزیستی شیروان سه هزار و ۷۰۲ نفر است که از این تعداد ۴۷۱ نفر دچار اختلالات بینایی، ۱۹ نفر صوت و گفتار، ۹۰۵ نفر ذهنی، ۴۲۶ نفر شنوایی، یکهزار و ۴۷۰ نفر معلولان ذهنی و جسمی و ۵۱۱ نفر دچار اختلالات روانی هستند.

آرام افزود: همچنین یک کلینیک فیزیوتراپی دولتی خدمات انجام شده آنان را رایگان انجام می دهد که در این زمینه هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد، صدور دفترچه و هزینه پزشک برای به تفکیک نوع معلولیت ها برای این قشر رایگان است.

 رییس اداره بهزیستی شیروان گفت:  نیمه نخست امسال این نهاد با هلال احمر برای خدمات انجام شده به معلولان کاردرمانی ۲۴۰ میلیون ریال قرارداد بسته است از سویی اقلام ضروری مانند ولیچر، پوشاک، عصا و غیره در اختیار آنان قرار می گیرد.

به گفته آرام مرکز روزانه آسمان هم به سنین زیر ۱۴ سال که دچار معلولیت ذهنی خفیف هستند خدمات ارائه می دهد.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان به عنوان دومین منطقه پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

 

منبع:  ایرنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است