رییس فدراسیون قایقرانی: نمی‌توان دریاچه آزادی را قرنطینه کرد

رییس فدراسیون قایقرانی: نمی‌توان دریاچه آزادی را قرنطینه کرد

20 آبان 1399

رییس فدراسیون قایقرانی اعلام کرد شرایط تمرین پاروزنان با دیگر رشته ها فرق دارد و نمی توان دریاچه آزادی را قرنطینه کرد.

علیرضا سهرابیان درباره اینکه اردوی تیم های ملی قایقرانی قرار بود در هفته جاری برگزار شود اما تاکنون خبری نشده است، بیان کرد: اگر می خواستم اردوی سه، چهار تیم را در تهران بگذارم، رعایت فاصله گذاری اجتماعی کار ساختی بود بنابراین اردوی تیم ملی آب‌های آرام به گیلان منتقل شد. اکنون هم منتظر نامه نیروی دریایی و سازمان بنادر و کشتیرانی هستم تا امکان اسکان زنان و مردان را فراهم کنند. هماهنگی ها در حال انجام است. یکی، دو روز دیگر اردوی آب های آرام در گیلان و اردوی روئینگ در تهران آغاز می شود.

سهرابیان در پاسخ به این پرسش که امکان قرنطینه دریاچه وجود ندارد تا در زمان تمرین ملی پوشان از ورود سایر افراد جلوگیری شود؟ تصریح کرد: نمی دانم بتوان این کار را کرد یا خیر چون دریاچه ۱۳۰۰ متر است و پاروزنان استان تهران و تیم ملی معلولان هم تمرین می کنند انجام آن برای فدراسیون کار بسیار سختی است.  

او افزود: محیط تمرین قایقرانی با رشته هایی که در سالن تمرین می کنند، فرق دارد و امکان قرنطینه دریاچه آزادی و یا مرداب انزلی نیست. ملی پوشان قبلا هم تمرینات خود را داشتند و خدا را شکر تا الان هیچ کدام از پاروزنان کرونا نگرفته اند.

رییس فدراسیون قایقرانی در مورد اینکه قایق های خریداری شده روئینگ وارد منطقه آزاد قشم شده اند یا خیر، گفت: قایق ها وارد قشم شده اند اما هنوز وارد بندر نشده اند. پیگیر هستیم و مدیر عامل منطقه آزاد قشم هم همکاری دارد تا به محض ورود قایق ها به بندر کار ترخیص انجام بگیرد. ملی پوشان حداقل یکی، دو ماه قبل از مسابقات کسب سهمیه المپیک بتوانند با قایق ها تمرین کنند هم بسیار خوب است.

سهرابیان در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش قیمت ارز از الان به فکر تامین منابع مالی برای اعزام ملی پوشان به مسابقات کسب سهمیه است یا خیر، تاکید کرد: مطمئنا به فکر هستیم اما باید پیگیر هم باشیم. وزارت ورزش یکی، دو ماه کمک های خوبی کرد و کمک ها را باید ذخیره کنیم تا برای اعزام ملی پوشان دچار  مشکل نشویم. در کنار آن حامیانی هستند که می توانند به ما کمک کنند.

 

منبع:  ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است