اولین رویداد شتاب (استارت آپی) و دومین سمینار تخصصی کفش و صنایع وابسته برگزار شد

اولین رویداد شتاب (استارت آپی) و دومین سمینار تخصصی کفش و صنایع وابسته برگزار شد

23 آبان 1399

اولین رویداد شتاب (استارت آپی) و دومین سمینار تخصصی کفش و صنایع وابسته با همکاری مرکز آموزش علمی-کاربردی صنعتی بین المللی کوشا و مرکز آموزش علمی ـ کاربردی نیکوکاری رعد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع رعد؛ نخستین رویداد شتاب (استارت آپی)  و دومین سمینار تخصصی کفش و صنایع وابسته با همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی صنعتی و بین المللی کوشا و مرکز آموزش علمی ـ کاربردی رعد پنجشنبه 22 آبان‌ماه با حضور جمعی از فعالان صنعت کفش، پیشکسوتان و اساتید دانشگاه در سالن اجتماعات مرکز کوشا با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری(تعداد کم) و آنلاین برگزار شد.

در ابتدای این سمینار دکتر اعظم بیات رئیس مرکز آموزش علمی ـ کاربردی نیکوکاری رعد و نائب دبیر استارتاپ این همایش با خوشآمدگویی به حاضران گفت: برگزاری چنین همایش هایی باعث افزایش دانش و انتقال تجربیات بین متخصصان صنعت کفش ایران شده و فعالان این عرصه را با نیازها اختصاصی گروه های خاص جامعه از جمله مانند افراد دارای معلولیت آشنا می کند و زمینه را برای همکاری مشترک بین صنعت و مراکز علمی دانشگاهی فراهم می آورد.

وی افزود : در این همایش به مسائل مهمی از جمله ارگونومی کفش، استاندارد های کفش، فناوری‌های نوین در مواد و فناوری‌های نوین در ماشین آلات تولید و همچنین کفش مناسب برای افراد دارای معلولیت خواهیم پرداخت.

در ادامه همایش دکتر موسی زاده مدیر پژوهشی دانشگاه جامع علمی-کاربردی و دکتر فرهاد علیزاده مسئول استارتاپ ها و کسب و کارهای نوین به ایراد سخنرانی پرداختند.

اولین استارت آپ تخصصی کفش و صنایع وابسته با ایراد سخنرانی ده ایده پرداز درباره موضوعاتی همچون استارت‌آپ و کسب و کارهای نوین، طراحی و ساخت کفی کفش دارای لایه سیال سرتاسری با قابلیت سفارشی شدن خودکار جهت کاهش فشار پا و مناسب برای افراد مبتلا به بیماری دیابت، طراحی کفش مناسب برای پای چپ و راست، طراحی و ساخت کفش دیابتی، اکسسوری کفش، ایده‌پردازی برای کفش مناسب افراد دارای معلولیت، روند طراحی و تولید کیف و کفش جهت استفاده در مجالس عروسی و طراحی کفش نو جذاب در حوزه استارت‌آپ ادامه یافت.

در ادامه سمینار دکتر سمانه سجادی نائب دبیر سمینار با اشاره به محورهای اجرایی سمینار شامل ارگونومی کفش، استانداردهای کفش، فناوری های نوین در مواد، فناوری های نوین در ماشین آلات تولید مقک کفش و کفش مناسب برای افراد دارای معلولیت به ایراد سخنرانی پرداختند.

سپس در ادامه مقالات پذیرفته شده در همایش با موضوعاتی درباره تحقیقات پزشکی درباره کفش، درآمدی بر صنعت چرم و صنایع مرتبط و پشتیبان آن و رعایت اصول ارگونومی در کفش‌های طبی، جایگاه کفش، ارگونومی کفش، ویژگی‌ها و معیارهای کفش طبی و راحتی زنانه، ارزیابی و تعیین قالب مناسب در جامعه ایران، طراحی و ساخت انواع زیره کفش بر اساس مواد تشکیل دهنده و همچنین بررسی ارگونوی طراحی کفش راحت و مناسب توسط متخصصان ارائه دهنده تشریح شد.

بر پایه این گزارش در مراسم اختتامیه با حضور دکتر سمانه سجادی، دکتر اعظم بیات ، دکتر فرهاد علیزاده و مهندس سلیمی از اعضای گروه داوری سمینار، از ایده‌ های برتر و مقالات برتر تقدیر و تشکر به عمل آمد و تندیس یادبود همایش و لوح تقدیر به برگزیدگان اهدا و رونمایی از کتاب روش‌های نوسازی صنعت کفش با همت مسئولان مرکز آموزش علمی کاربردی صنعتی بین المللی کوشا توسط دکتر سمانه سجادی رونمایی گردید.

در این همایش کارشناسان مرکز آموزش علمی-کاربردی نیکوکاری رعد و مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد از جمله اعظم بیات رئیس مرکز و نائب دبیر استارت آپ، کتایون حقیقی مسئول فنی و فیزیوتراپیست به عنوان داور و منتور همایش، زهرا نوروزی کارشناس مسئول امور فرهنگی و دانشجویی، امید قریشی کارشناس دفترکارآفرینی و اشتغال حمایت شده، نگین موسوی کارشناس روابط عمومی، مونا مجرد کارشناس روابط عمومی  حضور داشتند .

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است