ضرورت آموزش خود امدادی به معلولان و افراد کم توان

ضرورت آموزش خود امدادی به معلولان و افراد کم توان

17 دی 1399

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: افراد کم توان و معلول باید بتوانند در شرایط بحران خود امدادی داشته باشند از همین رو باید برای این افراد دوره‌ امدادی ویژه برگزار شود.

رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مراسم تقدیر از برندگان مسابقه مجازی «شهر آماده» با اشاره به اینکه بهره گیری از گروه‌های داوطلب آموزش دیده و شهروندان علاقه مند یکی از بهترین راهکارها برای آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه بحران است، عنوان کرد: خوشبختانه شرکت کنندگان در مسابقه مجازی شهر آماده به خوبی به نکات مهمی از این دست اشاره کرده بودند.

کرمی محمدی در گفت و گویی صمیمانه با برندگان این مسابقه فعالیت‌های داوطلبانه گروه‌های واکنش اضطراری محله (دوام) را مهم و ارزشمند توصیف کرد و گفت: این فعالیت موجب انتقال آموزش‌های حوزه مدیریت بحران به سایر شهروندان نیز خواهد شد.

در ادامه حیدر کلهری معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه از سال گذشته تلاش کردیم بخشی از فعالیت گروه‌های دوام در فضای مجازی پوشش داده شود خاطرنشان کرد: از سوی دیگر امسال با شیوع ویروس کرونا عمده فعالیت‌های گروه دوام در سطح شهر به سمت فضای مجازی معطوف شده است. از همین رو نه تنها فعالیت این گروه‌ها متوقف نشد، بلکه بستر مناسب برای هرچه پویاتر شدن فعالیت این داوطلبان به وجود آمد و طراحی برگزاری مسابقه شهر آماده در همین فضا شکل گرفت.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه علاوه بر مسابقه مجازی شهر آماده هر هفته سه مسابقه در صفحه اینستاگرام شهر آماده برگزار می‌شود، گفت: این فعالیت‌ها ضمن جلب مشارکت‌های مردمی سبب تقویت ارتباط با شهروندان می‌شود.

در این نشست همچنین برندگان مسابقه مجازی شهر آماده نقطه نظرات و پیشنهادات خود را با کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در میان گذاشتند.

در پایان از خانم‌ها: لاری از گروه دوام منطقه یک، فرخ مهر منطقه ۶، رکن آبادی منطقه ۹ و شعبانی منطقه ۱۶ و ملیحه فرخ مهر شرکت کننده معلول و بلوکات بازیگر دانش آموز به عنوان برندگان این مسابقه تقدیر شد.

مسابقه مجازی «شهر آماده» ویژه اعضای خانه دوام و ایمنی با محور آمادگی در برابر بحران به صورت مستمر در صفحه‌ی اینستاگرام شهر آماده @shahr.amade برگزار می‌شود.

 

منبع:  مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است