آغاز فعالیت حضوری کتابخانه‌های عمومی استان قزوین

آغاز فعالیت حضوری کتابخانه‌های عمومی استان قزوین

22 دی 1399

قزوین مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین از آغاز فعالیت‌های حضوری در کتابخانه‌های عمومی استان قزوین خبر داد.

فاطمه محمدبیگی اظهار کرد: با ابلاغ ستاد استانی مقابله با کرونا از ۲۰ دی امکان استفاده اعضای کتابخانه‌های عمومی استان قزوین از خدمات عمومی کتابخانه‌ها و سالن مطالعات فراهم شد و ارائه خدمات حضوری با رعایت پروتکل‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: محل کتابخانه‌ها نیز به‌صورت کامل ضدعفونی شده و امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها شاهد بروز مشکل خاصی در کتابخانه‌ها نباشیم و همراهی مردم نیز در این مسیر بسیار مهم است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، با اشاره به لزوم رعایت فاصله ۲۵ متری در سالن‌های مطالعه و استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت این سالن‌ها، تصریح کرد:  همراه داشتن ماسک در سال‌ها الزام است و امیدوارم با همراهی مردم شاهد استمرار فعالیت حضوری باشیم.

وی تأکید کرد: کتاب‌های دریافتی از اعضا نیز بلافاصله در دسترس قرار نمی‌گیرد بلکه بعد از طی یک دوره یک‌هفته‌ای قرنطینه در قفسه‌ها جاسازی خواهد شد.

محمدبیگی یادآور شد: در ایامی که امکان حضور فیزیکی در کتابخانه‌های استان فراهم نبود شکل ارائه خدمات در کتابخانه‌ها به‌صورت مجازی بود و علاوه بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی با اجرای طرح‌هایی مانند عضویت مجازی در کتابخانه‌ها، طرح خدمت تحویل کتاب و راه‌اندازی پادکست به علاقه‌مندان کتاب و کتاب‌خوانی خدمات لازم ارائه شد.

وی با اشاره به اجرای طرح «کتاب رسان» در قزوین گفت: برای اینکه به برخی از اعضا که کتابخوان حرفه‌ای بودند و فعالیت مستمر در حوزه کتابخوانی داشتند کمک کرده و در دوران کرونا برای آن‌ها قدمی برداشته باشیم؛ طرح «کتاب رسان» در شهرهای قزوین، ارداق، دانسفهان، رازمیان، معلم کلایه و عصمت آباد به صورت پایلوت اجرا شد و کتاب‌ها را برای مطالعه به منزل این اعضا ارسال می‌کردیم که تلاش می‌کنیم این برنامه را برای افراد مسن، معلولان یا آن‌هایی که در رفت و آمد به کتابخانه‌ها مشکل دارند ادامه دهیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با اعلام اینکه نزدیک به ۶۰ هزار نفر در استان قزوین عضو کتابخانه‌های عمومی استان قزوین هستند، خاطرنشان کرد: استان قزوین دارای ۳۷ باب کتابخانه نهادی و ۲۲ باب کتابخانه مشارکتی است که با بازگشایی کتابخانه‌ها و سالن مطالعات علاقه‌مندان به مطالعه می‌توانند از خدمات این مجموعه بهره‌مند شوند.

 

منبع:  ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است