معاون استاندار لرستان مطرح کرد:

معاون استاندار لرستان مطرح کرد:

لزوم حمایت از قانون اشتغال معلولان و مناسب‌سازی اماکن عمومی

8 بهمن 1399

لرستان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: حمایت از قانون اشتغال معلولان و مناسب‌سازی اماکن عمومی لازم است.

محمود ثمینی در جلسه کارگروه، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده که امروز هشتم بهمن‌ماه با دستور بررسی وضعیت معلولان و اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با آنفلوانزا برگزار شد، اظهار کرد: برای مقابله با افزایش معلولان در جامعه باید آموزش‌های قبل از ازدواج را تقویت کنیم و زمینه شکل‌گیری نوزادان معلول را به حداقل رسانده و کمبود تجهیزات و امکانات ویژه نگهداری و تولد فرزندان را رفع کنیم.

وی تصریح کرد: به‌هرحال امکان به دنیا آمدن فرزندان معلول وجود دارد که باید بهزیستی استان به‌عنوان متولی ساماندهی امور آنان فعالیت نماید اما دستگاه‌های اجرایی دیگر هم باید کمک کنند تا به امور این عزیزان رسیدگی شود.

معاون استاندار لرستان در خصوص مناسب‌سازی اماکن عمومی برای معلولان و جانبازان، خاطرنشان کرد: لازم است تلاش و جدیت بیشتری در این زمینه توسط مسئولان ذی‌ربط ازجمله شهرداری‌ها صورت پذیرد و در اماکن فرهنگی، هنری، مذهبی و ورزشی و حتی تفرجگاه‌ها به امر مناسب‌سازی محیطی توجه شود و هر دستگاه اجرایی در هرکدام از موارد که مسئول هستند اقدامات لازم را انجام دهند.

ثمینی اضافه کرد: سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی هم در این زمینه به مسئولیت خود عمل کنند.

وی با اشاره به ظرافت و دقت همه‌جانبه به امر مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی جهت استفاده معلولان، افزود: مدیران حتمأ دقت کنند که این مناسب‌سازی به معنای واقعی آن صورت پذیرد و افراد بتوانند به سهولت به امورشان برسند نه اینکه رفع تکلیف کنند.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه نگاه دینی و اساسی به موضوع حتی مقدم بر قانون است، اظهار کرد: مصوبات جلسه منطبق با قانون است و بایستی صد در صد تحقق یابند. ما مصوبه غیر اجرایی نباید داشته باشیم و هر مصوبه که تصویب شد باید اجرا شود.

ثمینی ادامه داد: در خصوص اجرای مصوبه و قانون حمایت از اشتغال معلولان باید جدیت بیشتری به خرج دهیم. معلولان اگر در یک زمینه دارای نقص هستند در هزاران زمینه دارای استعداد و توانمندی هستند. ما نمی‌گوئیم در ‌پست های عملیاتی از معلولان استفاده شود ولی در هر پستی که می‌توانند فعالیت کنند قانون باید اجرا شود و سه درصد سهم آنان از اشتغال را که حقشان است باید جدی گرفته و اقدام کنیم.

وی در خصوص موضوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، خاطرنشان کرد: این بحث به حوزه پدافند غیرعامل مرتبط است اما با توجه به ابعاد اجتماعی آن لازم است دستگاه‌های اجرایی از جمله؛ دامپزشکی، علوم پزشکی، محیط‌زیست و نیروی انتظامی برنامه جامع و مدونی برای پیشگیری از شیوع آن در سطح جامعه داشته باشند.

معاون استاندار لرستان اضافه کرد: خوشبختانه در لرستان تاکنون موردی از این بیماری مشاهده نشده است؛ اما با توجه به ویروسی بودن بیماری و اینکه قابلیت انتقال از سایر نقاط کشور را به استانمان دارد لازم است مراقبت‌های ویژه‌ای اجرا شود تا انشاء الله از این بیماری استانمان در امان باشد.

 

منبع:  ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است