مدیرکل بهزیستی استان ایلام خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان ایلام خبر داد:

افتتاح مراکز مثبت زندگی ایلام در دهه فجر

7 بهمن 1399

/ایلام مدیرکل بهزیستی استان ایلام با بیان اینکه ایجاد مراکز مثبت زندگی روند خدمات رسانی به مددجویان را سرعت می‌بخشد، گفت: تمام پروندهای مددجویان اعم از زنان سرپرست خانوار و معلولان به این مراکز واگذار خواهد شد.

«زهرا همتی»ا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: تا پیش از تاسیس مراکز مثبت زندگی در برخی بخش ها و روستاهای استان  نظیر زردلان، موسیان، شباب و غیره مراکز بهزیستی وجود نداشته و مردم برای دریافت خدمات مجبور به مراجعه به شهرها و مرکز استان بودند اما با ایجاد این مراکزمراجعه افراد به مراکز بهزیستی دور از محل سکونت  کاهش خواهد یافت و در نزدیکترین محل خدمات خود را دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به آماده سازی مراکز مثبت زندگی برای افتتاح در دهه فجر گفت: پرونده خدمات رسانی مددجویان از طریق مددکاران این مراکز به روز رسانی شده  و تمامی ۲۱هزار مددجوی مستمری بگیر  در نخستین مرحله  مورد بازدید قرار گرفته و لیست آنها برروز رسانی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام تصریح کرد: از طرف دیگر ایجاد این مراکز که توسط بخش خصوصی  با نظارت بهزیستی اداره می‌شوند نقش مهمی در اشتغال زایی در مناطق مختلف استان داشته است.

همتی با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی محله‌محور هستند، افزود: فعالیت این مراکز با توجه به پراکندگی در استان علاوه بر اینکه موجب توزیع عادلانه خدمات و سطح دسترسی‌های مردم شده همچنین  تکریم ارباب رجوع و توجه به ارزش‌ها و فرهنگ‌های مردم در هر منطقه را نیز بدنبال دارد.

مدیر کل بهزیستی ایلام تاکید کرد: تمام پروندهای مددجویان اعم از زنان سرپرست خانوار و معلولان  به این مراکز واگذار خواهد شد.

مراکز مثبت زندگی در راستای گسترش ماموریت ها، نیازها، انتظارات و مطالبات جامعه از سازمان بهزیستی، بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت های مردمی در قالب مراکز و موسسات غیردولتی و به منظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی و تخصصی از سوی سازمان بهزیستی راه اندازی خواهند شد.

فراخوان راه اندازی مراکز مثبت زندگی اردیبهشت ماه امسال به صورت سراسری توسط سازمان بهزیستی کشور اعلام و متقاضیان با ثبت نام در سامانه اعلام شده برای دریافت مجوز تاسیس این مراکز ثبت نام کردند.

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است