ملی‌پوش پرتاب نیزه معلولان:

ملی‌پوش پرتاب نیزه معلولان:

دوست دارم اولین حضورم با کسب بهترین مدال پارالمپیک باشد

12 بهمن 1399

اصفهان- ملی‌پوش پرتاب نیزه که خود را برای مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک ژاپن آماده می‌کند، پدرش را تنها اسپانسر خود می‌داند و می‌گوید: برای آن که در شرایط کرونا وقفه‌ای در تمریناتم ایجاد نشود، وسایلی که نیاز داشتم به صورت شخصی توسط پدرم خریداری شد تا در خانه تمرین کنم.

فائزه کرمانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار می کند: تمرینات خوب و منظمی را سپری می کنم تا بتوانم در مسابقات اسفندماه که انتخابی پارالمپیک ۲۰۲۱ ژاپن است، بتوانم سهمیه خوبی را کسب کنم.

او در خصوص تمرینات خود طی یک سال گذشته با توجه به تعطیلی مراکز ورزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا توضیح می دهد: باشگاه ها مدت زیادی بسته بودند و پدرم که تنها اسپانسر همیشگی من است برای آنکه وقفه ای در تمریناتم ایجاد نشود وسایل ورزشی مورد نیازم را خریداری کرد تا در خانه بتوانم تمرینات خود را ادامه بدهم. با این کار هیچ وقفه ای در تمریناتم ایجاد نشد، از برنامه عقب نیستم و آمادگی خوبی دارم.

کرمانی می افزاید: با توجه به کلاس بندی‌ای که داریم فکر می کنم از ایران تنها من در رشته پرتاب نیزه شرکت دارم و تغییری در کلاس بندی ما انجام نشده است.

او که اولین حضور خود در مسابقات پارالمپیک را تجربه می کند، می گوید: امیدوارم شروع خوبی در این عرصه داشته باشم و اولین حضورم با بهترین رنگ مدال همراه باشد.

این ملی پوش پرتاب نیزه خاطر نشان می کند: رقیب اصلی من از کشور چین است که چند دوره قهرمان پارالمپیک شده، اما من تمام تلاش خود را انجام می دهم تا نتیجه خوبی بگیرم. باتوجه به اینکه در دوران بدنسازی هستم رکورد تازه ای نگرفته ام و اسفندماه این کار انجام خواهد شد اما آخرین رکوردی که داشتم ۱۷ متر و ۲۰ سانتی متر بود که الان نزدیک ۱۹ متر شده است. فکر می کنم برای ورودی المپیک باید بالای  ۲۰متر پرتاب داشته باشیم.

دارنده مقام های جهانی و آسیایی در رشته پرتاب نیزه جانبازان و معلولان یادآور می شود: یکی از خلأهایی که در زمینه دو میدانی جانبازان و معلولان وجود دارد، نبود لیگ باشگاهی است چرا که این لیگ می تواند در رشد و پیشرفت ما تأثیر زیادی داشته باشد، البته هیئت، فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان به نوبه خود سعی می کنند تا کمک هایی به ما بکنند.

مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ که قرار بود از تاریخ ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد ۱۳۹۹) تا ۹ اوت سال ۲۰۲۰ (۱۹ مرداد ۱۳۹۹) به میزبانی شهر توکیو در کشور ژاپن برگزار شود به دلیل همه گیری کووید-۱۹ به سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) موکول شد.

 

منبع:  ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است