رئیس کمیسیون حمایت قضایی اتاق بازرگانی فارس:

رئیس کمیسیون حمایت قضایی اتاق بازرگانی فارس:

بنگاه‌های اقتصادی با مسئولیت اجتماعی آشنا شوند

20 اسفند 1399

فارس- رئیس کمیسیون حمایت قضایی اتاق بازرگانی فارس تاکید کرد: بنگاه‌های اقتصادی باید با مسئولیت‌های اجتماعی آشنا و در این زمینه فعال باشند.

سهیلا محبی در جلسه کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اتاق بازرگانی فارس که در موسسه نرجس شیراز برگزار شد، بیان کرد: اتاق بازرگانی فارس به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی با داشتن جایگاه ممتاز، فعالیت‌های خود را در بخش‌های مختلف اقتصادی دنبال می‌کند و به عنوان بازوی مشورتی قوای سه گانه حائز اهمیت است.

 به نقل از اتاق فارس، او افزود: اتاق بازرگانی پتانسیل‌های زیادی از جمله دسترسی به اطلاعات بازار، ارتباط با لایه ‌های اقتصادی جامعه، برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، مرکز پژوهش‌ها و دسترسی به آمارهای واقعی است که تلاش کرده بتواند تحلیل و آینده پژوهشی از آینده اقتصادی را به جامعه مخاطبان خود ارائه دهد.

محبی اظهار کرد: در حال حاضر اتاق بازرگانی فارس ۱۵ کمیسیون تخصصی فعال دارد که مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی در بخش‌های مختلف را احصاء، پایش مرتفع می‌کند و در صورت نیاز با مراجع ذیربط و ظرفیت‌های قانونی مانند شورای گفتگو در سطح استانی و ملی مطرح می‌کند.

او با اشاره به اقدامات کمیسیون حمایت قضایی، مالکیت فکری، حاکمیت شرکتی و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: این کمیسیون در بخش حمایت قضایی خدمات حقوقی و قضایی شایسته ای را به فعالان اقتصادی ارائه می‌کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: در این مقطع زمان که نگرش‌های مبتنی بر مسئولیت اجتماعی و انسانی بسیار کمرنگ شده، لازم است برای تقویت و بازیابی مسئولیت پذیری و ارتباطات اجتماعی و انسانی و همیاری اجتماعی برنامه‌هایی برای تشکل‌ها، دانشگاه‌ها و خیریه‌ها در نظر داشته باشیم و همه دست در دست هم برای تعالی و پیشبرد و به روز رساندن این مفاهیم کوشش کنیم.

محبی عنوان کرد: در این روزهای سخت و غبارآلود که هر نوع حرکت با سردرگمی همراه است بسیاری از افراد همراه و همدل با اهداف مشترک در راستای مسئولیت اجتماعی فعالیت‌های اجتماعی مختلف را برامه ریزی و اجرا کرده و کمک هایی را به هم نوعان خود ارائه می‌دهند که این اقدام ستودنی است.

او افزود: این فعالیت‌های ایثارگرایانه عمدتا بدون ساختار و چشم انداز است که تقویت مبحث مهم حاکمیت شرکتی در بهبود این موضوع می تواند حائز اهمیت باشد.

محبی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم بنگاه‌های اقتصادی را با مسائل اجتماعی و مسئولیت اجتماعی درگیر کنیم  افزود: این کمیسیون از سال گذشته تاکنون هشتک همه مسئولیم را با هدف انجام مسئولیت اجتماعی در حوزه‌های مختلف راه‌اندازی کرده و امروز در کنار شما یکسالگی این مسیر درخشان را جشن می‌گیریم.

 افتتاح شعبه دوم موسسه خیریه مردمی نرجس در شهر صدرا

در ادامه این جلسه هدایت بهاء الدینی، مدیرعامل موسسه خیریه مردمی نرجس شیراز نیز گفت: بنا بر آمار جهانی حدود ۱۵ درصد افراد جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند و این درحالی است که در استان فارس ۴۰۰ هزار معلون وجود دارد که از این تعداد دو درصد معلولان ذهنی شدید هستند که نیاز به نگهداری و حضانت دارند.

او با برشماری مشکلات خانواده‌های دارای معلول افزود: از مهمترین مشکلات این خانواده‌ها به خطر افتادن بهداشت روح و روان و خطر اقتصاد خانواده‌هاست که این مشکلات موجب شده اختلاف و متارکه در بین زوجین آمار بالایی داشته باشد.

بهاءالدینی اظهار کرد: ما در موسسه خیریه مردمی نرجس شیراز در راستای مسئولیت اجتماعی و تکریم مقام انسانیت و تکریم معلولان و خانواده‌های آنان خدماتی را به بیش از ۲۵۰ معلول جسمی و ذهنی ارائه می‌دهیم.

او اضافه کرد: به جهت تامین منابع مالی موسسه و تامین امور درمانی افراد، به همت خیرین درمانگاهی با حضور بیش از ۷۰ پزشک در شهر شیراز در حال فعالیت است که درآمد حاصل از این درمانگاه صرف نگهداری بچه‌های موسسه نرجس می‌شود.

بهاءالدینی ادامه داد: به همت خیران سال آینده شعبه دوم موسسه خیریه مردمی نرجس شیراز با ظرفیت نگهداری ۲۰۰ نفر در شهر صدرا راه‌اندازی می‌شود. 

او عنوان کرد: این موسسه در راستای سیاست‌های سازمان بهزیستی، خانه‌هایی تحت عنوان خانه پناهگاهی را با هدف آموزش به بچهوها و آشنایی با مهارت‌های زندگی روزمره، حضور در اجتماع و استقلال شخصی ایجاد کرده و هم اینک چهارخانه هر کدام با ۱۰ کودک تحت مدیریت مربیان موسسه خیریه نرجس شیراز در شهر شیراز وجود دارد.

 

منبع:  ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است