عملکرد موفق ورزشکاران نابینا و کم‌بینا در پارالمپیک توکیو

عملکرد موفق ورزشکاران نابینا و کم‌بینا در پارالمپیک توکیو

17 شهریور 1400

کاروان ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو با کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ نقره و یک برنز به کار خود پایان داد که سهم‌ ورزشکاران نابینا و کم یینا در این دوره از بازی‌ها، ۴ مدال طلا و ۲ نقره بود.

کاروان ایران در شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک توکیو با کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ نقره و یک برنز و در مجموع با ۲۴ مدال به کار خود پایان داد که بهترین عملکرد ایران در بازیهای پارالمپیک بود. 

پیش از این بهترین عملکرد کاروان ایران در بازیهای پارالمپیک مربوط به پارالمپیک سیدنی بود که ۱۲ طلا، ۴ نقره و ۷ برنز کسب شده بود.

کاروان ایران در این دوره از بازیهای پارالمپیک با ۶۲ ورزشکار در ۱۰ رشته وررشی پاراوزنه برداری، پاراتیروکمان، پارادوومیدانی، پاراتکواندو، پارادوچرخه سواری، والیبال نشسته، بسکتبال باویلچر، پاراکانو، جودو نابینایان و کم بینایان و پاراتیراندازی حضور داشت که سهم ورزشکاران نابینا و کم بینا در این دوره از بازیهای پارالمپیک کسب ۴ مدال طلا توسط محمدرضا خیرالله زاده و وحید نوری در جودو، امیر خسروانی در پرش طول، مهدی اولاد در پرتاب وزنه و ۲ مدال نقره علی پیروج در پرتاب نیزه و مهدی اولاد در پرتاب دیسک بود.

در این دوره از بازیهای پارالمپیک از ۶۲ ورزشکار شرکت کننده در ۱۰ رشته ورزشی، ۸ ورزشکار نابینا و کم بینا بودند که  سامان پاکباز در پرتاب وزنه در جایگاه پنجم و نورمحمد آرخی در پرتاب دیسک و وزنه در جایگاه ششم قرار گرفتند.

در حقیقت حاصل کار ورزشکاران معلول در شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک کسب ۸ مدال طلا، ۹ نقره و یک برنز از ۵۶ ورزشکار شرکت کننده در این دوره از بازیهای پارالمپیک بود.

شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک توکیو که از دوم شهریور در ژاپن آغاز شده بود، ۱۴ شهریور با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید.

 

منبع:  ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است