مشکلی برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی نداریم

مشکلی برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی نداریم

24 مهر 1400

وزیر ورزش و جوانان گفت: مشکلی برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی وجود ندارد و می‌توانیم در خدمت مدال‌آوران واجد شرایط باشیم.

حمید سجادی در حاشیه مراسم روز ملی پارالمپیک که امروز در آکادمی ملی پارالمپیک برگزار شد در مورد زیرساخت‌های ورزش جانبازان و معلولان گفت: تابع برنامه‌ها هستیم. فرصت داریم هر برنامه‌ای ارائه شود آن را در بودجه سال ۱۴۰۱ بگنجانیم. زیر ساخت‌های ما معمولاً به صورت مشترک استفاده می‌شود و اگر محدودیتی وجود داشته باشد آن را با برنامه‌ریزی جبران می‌کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک «برادرانه» در کنار هم کار می‌کنند، تصریح کرد: با این حال ورزش جانبازان و معلولان هر نیازی به صورت تخصصی داشته باشند وزارت ورزش در خدمت است. اگر گزارشی به دست ما برسد در بودجه سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته خواهد شد.

سجادی با اشاره به اینکه فدراسیون جانبازان و معلولان در شمال مجموعه شیرودی امکانات تخصصی خوبی در اختیار دارد اما موضوع اینجاست که در مرکز شهر قرار گرفته است، ادامه داد: تمام ورزشکاران جانباز و معلول بر گردن همه ما حق دارند. امیدوارم در تمام کشور از امکانات قابل قبولی بهره ببرند. این موضوع تکلیفی برای وزارت ورزش است و جای نگرانی ندارد.

وی همچنین در مورد حضورش در مراسم هفته پارالمپیک گفت: درگیر یک ماموریت خارج از استان بودم. با این حال با افتخار توانستم برای دقایقی کنار همکارانمان باشم. این بزرگترین رویداد ورزشی پارالمپیک است که در ایران برگزار می‌شود. رکوردی که از شرکت‌کنندگان ثبت شده ۶۰ هزار نفر معلول و جانباز است و این عدد شوخی نیست.

سجادی افزود: افرادی که دست اندرکار هستند خیلی خوب می‌دانند که اجرای این برنامه چقدر سخت است. البته به دلیل شیوع ویروس کرونا دو سال است که این برنامه به صورت نمادین برای نگه داشتن این نهضت برگزار می‌شود. امیدواریم بتوانیم بعد از کرونا دوباره این مسابقات را برگزار کنیم و بتوانیم رکورد ۶۰ هزار ورزشکار را بشکنیم.

وزیر ورزش با بیان اینکه وزارت ورزش بر خود وظیفه می‌داند، از کمیته ملی پارالمپیک و دیگر فدراسیون‌ها و کمیته‌های مرتبط حمایت کند، تصریح کرد: برای نمونه باید بگویم در فدراسیون قایقرانی کمیته ورزشکاران خاص پارالمپیک فعال است و مسائل این ورزش پیگیری می‌شود. این موضوع در تکواندو و خیلی از رشته‌ها هم انجام می‌شود که نشان دهنده درک و شعور ورزش ماست که همه به صورت ترکیبی یار و همراه کمیته ملی پارالمپیک هستند.

معاون رئیس جمهور در امور ورزش تاکید کرد: فدراسیون‌های تخصصی دیگری را هم داریم که مرتبط با پارالمپیک کار می‌کنند مانند فدراسیون ورزشی بیماران خاص. به دنبال این هستیم این افراد را سازماندهی کنیم تا در مسابقات ملی و جهانی شرکت کنند. ورزش برای جانبازان و معلولان هدفش فقط قهرمانی نیست، ما اهداف والای انسانی را هم دنبال می‌کنیم.

وزیر ورزش کسب جایگاه سیزدهم کاروان پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو را ارزشمند عنوان کرد.

سجادی همچنین در مورد استخدام ورزشکاران پارالمپیکی گفت: در دیداری که با مقام رهبری داشتیم، در این مورد صحبت شد. همه عزیزان در جریان هستند که ٢۴ ساعت بعد این مشکل با دستور آقای رئیس‌جمهور در هیات دولت برطرف شد. الان با آقای خسروی‌وفا هماهنگ هستیم و اسامی به ما داده شده است. مشکلی وجود ندارد و می‌توانیم در خدمت مدال‌آوران واجد شرایط باشیم.

 

منبع:  مهر

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است