ضرورت آشنایی مردم با حق و حقوق معلولان

ضرورت آشنایی مردم با حق و حقوق معلولان

8 تیر 1402

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل به ضرورت آشنایی آحاد مردم با حق و حقوق معلولان تأکید کرد و خواستار مناسب‌سازی معابر برای معلولان در استان شد.

سیدکمال الدین میرجعفریان ۸ تیر در نشست ستاد مناسب‌سازی استان ضرورت همکاری دانشگاه آزاد برای مناسب‌سازی معابر این دانشگاه را یادآور شد و افزود: لازم است مردم با حق و حقوق معلولان آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی از دانشگاه آزاد خواست در این خصوص کمیته تخصصی برای بررسی وضعیت دانشگاه به لحاظ مناسب‌سازی تشکیل و تعیین تکلیف شود و همچینین از اصحاب رسانه استان درخواست کرد همکاری های لازم در خصوص آشنایی هرچه بهتر و بیشتر هم استانی ها با حق و حقوق معلولان داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل همچنین اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، مراکز خدماتی و پاساژها و دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی و متولیان مساجد باید نسبت به مناسب‌سازی معابر خود برای معلولان تلاش کنند و هرگونه بی‌توجهی به مناسب‌سازی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

میرجعفریان اجرای مصوبات ستاد مناسب‌سازی استان اردبیل را ضروری توصیف کرد و ادامه داد: در این راستا باید دستگاه‌های متولی و جامعه هدف با پیگیری امور، عدم اجرا را به مسؤولان استان اطلاع دهند تا مورد پیگیری قانونی قرار گیرد.

وی با اشاره به اقدامات مناسب‌سازی انجام‌گرفته در شهرستان سرعین، افزود: آن دسته از مصوباتی که در خصوص مناسب‌سازی قابلیت اجرا شدن دارد، عملیاتی و برای سایر موارد طرح‌های جایگزین ارائه شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره بر اهتمام اوقاف و امور خیریه استان در خصوص مناسب‌سازی مساجد، خواستار تعیین تکلیف موارد باقی‌مانده تا ۲ هفته آینده شد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است