مسیر ویژه نابینایان در ۱۰ ایستگاه دیگر مترو اجرا می شود

مسیر ویژه نابینایان در ۱۰ ایستگاه دیگر مترو اجرا می شود

21 تیر 1402

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه ۱۵۰ ایستگاه مترو در پایتخت وجود دارد که در تسهیل ترافیک شهر تهران بسیار تأثیرگذار هستند، گفت: در حال حاضر ۸۲ ایستگاه متروی تهران دارای مسیر ویژه نابینایان است و به‌زودی در ۱۰ ایستگاه دیگر نیز این مسیر ایجاد خواهد شد.

بنا براعلام  مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، مسعود درستی در این باره افزود: در اجرای طرح مناسب‌سازی ایستگاه‌ها، روشندلان نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند و در حال حاضر از مجموع ۱۵۰ ایستگاه در حال بهره‌برداری، تعداد ۸۲ ایستگاه معادل ۵۵ درصد، دارای مسیر روشندلان در تراز سکو هستند.

وی با بیان اینکه به‌تازگی پروژه اجرای مسیر ویژه تردد نابینایان در ۱۰ ایستگاه مترو کلید خورده است، گفت: فاز سوراخ‌کاری کف‌پوش سکوهای ایستگاه مهدیه به اتمام رسیده و پیرو هماهنگی‌های صورت گرفته تمام تجهیزات و ادوات اجرای پروژه در حال حاضر به ایستگاه منیریه منتقل شد.

درستی تصریح کرد: در خط یک ۵۸ درصد، خط دو ۶۳ درصد، خط سه ۴۰ درصد، خط چهار ۵۶ درصد، خط پنج ۳۳ درصد، خط شش ۶۵ درصد و خط هفت ۶۰ درصد ایستگاه‌ها دارای مسیر ویژه نابینایان هستند.  

وی با اشاره به اینکه بهبود این شرایط و ارتقای سطح مناسب‌سازی مترو برای معلولان در دستور کار شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه قرار دارد، ادامه داد: طبق آمار سازمان بهزیستی، بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار نفر نیازمند دریافت خدمات خاص در مترو هستند (مانند کم‌بینایان، نابینایان و معلولانی که از ویلچر استفاده می‌کنند)؛ بنابراین باید دسترسی برای این گروه خاص را تا آنجا که ممکن است آسان کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در پایان افزود: اطلاعات ایستگاه‌هایی که مناسب‌سازی در آن‌ها انجام شده بر روی نقشهٔ خطوط هفت‌گانه مترو ایجاد شده و از سایت شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه به نشانی https://metro.tehran.ir  قابل‌دسترس است.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است