غیبت قهرمان پارالمپیک توکیو در مسابقات جهانی

غیبت قهرمان پارالمپیک توکیو در مسابقات جهانی

22 تیر 1402

قهرمان پارالمپیک توکیو دلیل تغییر کلاس‌بندی، موفق به حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان پارادوومیدانی در رشته پرتاب نیره نشد.

رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان به میزبانی پاریس در حال برگزاری است و تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

حامد امیری قهرمان پارالمپیک توکیو در پرتاب نیزه که یکی از مدال آوران طلا در مسابقات قهرمانی جهان پاریس بود، به دلیل تغییر کلاس بندی، رقابت خود در پرتاب نیزه را از دست داد.

شروین اسبقیان، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امیری از ورزشکاران خوب در پرتاب نیزه است که در حال آماده سازی خود برای حضور موفق در هانگژو است.

وی گفت: طبق تشخیص کلاس‌بندهای کمیته بین‌المللی پارالمپیک وی به یک کلاس بالاتر یعنی F۵۵ تغییر کلاس پیدا کرد. چون در این دوره هم در این کلاس نیزه نداریم، او در مسابقات شرکت نکرد و در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو نیز باید در کلاس F۵۵ شرکت کند.

وی تصریح کرد: طبق صحبتی که با بهمن رضایی، سرمربی تیم ملی داشتیم او تاکید کرد که امیری پس از تصادفی که داشته کلاس‌بندی نشده و همان کلاس‌بندی ۱۰ سال قبل تأیید شده بود. به همین دلیل این ورزشکار در مسابقات این دوره تحت معاینات پزشکی قرار می‌گیرد و کلاس‌بندی می‌شود.

وی ادامه داد: کلاس‌بندها اعلام کرده‌اند ورزشی که او انجام داده سبب شده امیری براساس تمرینات منظم و منسجم عضلات گردن، پهلوها و شکمش قوی شود و او باید در یک کلاس بالاتر رقابت کند.

رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان افزود: از این قضیه خوشحال هستیم و استقبال می‌کنیم که یک ورزشکار قهرمانی که تصادف کرده و عضلاتش دچار مشکل شده و وزن بدنش ۳۰ کیلوگرم کم شده بود، الان به واسطه تمریناتی که داشته قدرت بدنی خود را پیدا کرده و یک کلاس بالاتر رفته است. امیدوار هستیم امیری یکی، دو سال هم در این کلاس رقابت کند و دوباره موفق شود به کلاس بالاتر برود. هدف از ورزش حفظ و بالا بردن توانمندی است.

اسبقیان تاکید کرد: امیری در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو در پرتاب دیسک، پرتاب وزنه و پرتاب نیزه رقابت خواهد کرد و امیدوارم بتواند با قدرت در پارالمپیک پاریس هم در پرتاب وزنه شرکت کند.

وی گفت: در حال حاضر شرایط به‌گونه‌ای است که کلاس بندها نظارت می‌کنند و هیئت ژوری هم با دوربین‌های مختلف قسمت‌های مختلف را  مورد بررسی قرار می‌دهند. کلاس‌بندها تقاضا کردند که امیری باید در کلاس‌بندی شرکت کند و بررسی شود چون او مدت‌هاست کلاس بندی نشده و مورد بررسی قرار نگرفته است. بنابراین آن‌ها درخواست کردند که تحت معاینات پزشکی قرار بگیرد. امیری نیز به همین دلیل دو، سه ساعت تحت معاینات قرار گرفت و در نهایت به این نتیجه رسیدند که عضلاتش قدرت خود را پیدا کرده‌اند و باید در یک کلاس بالاتر شرکت کند که البته در کلاس بالاتر نیزه وجود ندارد!

وی ادامه داد: امیری در پارالمپیک پاریس در پرتاب وزنه شرکت می‌کند و قطعاً موفق هم خواهد شد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است