اعزام یک شناگر به انگلیس برای رسیدن به پارالمپیک پاریس

اعزام یک شناگر به انگلیس برای رسیدن به پارالمپیک پاریس

27 تیر 1402

سرمربی تیم ملی شنا نابینایان و کم بینایان از اعزام تنها یک نماینده به مسابقات قهرمانی جهان انگلیس خبر داد و گفت: وی تنها شناگر شانس کسب مدال دربازیهای پاراآسیایی هانگژو چین است، امیدوارم با حضور وی در مسابقات قهرمانی جهان انگیس بتوانیم مجوز ورود به پارالمپیک پاریس را نیز کسب کنیم.

حمید شریفیان ، با اشاره به اعزام محمدحسین کریمی شناگر کم بینا کلاس S۱۲ به مسابقات قهرمانی جهان منچستر انگیس، اظهار کرد: این مسابقات ۷ مرداد به مدت ۶ روز در منچستر انگلستان برگزار می‌شود که کریمی تنها نماینده شنا نابینایان و کم بینایان است که در این مسابقات حضور خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا محمدحسین کریمی تنها شناگر اعزامی به بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین و مسابقات قهرمانی جهان انگلیس است؟ گفت: با توجه به سیاست کمیته ملی پارالمپیک مبنی بر اعزام تنها ورزشکاران شانس کسب مدال به بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین، کریمی تنها شناگری است که در بخش نابینایان و کم بینایان شانس کسب مدال نقره در هانگژو را دارد. البته وی در ۴ ماده ۵۰ متر آزاد، ۱۰۰ متر کرال پشت، ۱۰۰ متر پروانه و ۱۰۰ متر قورباغه در مسابقات قهرمانی جهان شنا خواهد کرد. ماده تخصصی وی ۱۰۰ متر کرال پشت، پروانه و آزاد است که امیدوارم در یکی از این ماده‌ها بتواند حد نصاب رکورد ورودی پارالمپیک پاریس را کسب کند.

سرمربی تیم ملی شنای نابینایان و کم‌بینایان خاطرنشان کرد: مسابقات قهرمانی جهان در راستای آماده‌سازی شناگران برای شرکت در بازیهای هانگژو چین است. بنابراین این رقابت فرصت مناسبی است تا کریمی بعد از چند سال دوری از مسابقات شرایط خود را از نظر قدرت بدنی و رکوردی مورد ارزیابی قرار دهد تا در جریان وضعیت خود برای شرکت در هانگژو قرار بگیرد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است