اخذ مجوز استخدام ۱۹۶۵ نفر در بهزیستی با برگزاری آزمون

اخذ مجوز استخدام ۱۹۶۵ نفر در بهزیستی با برگزاری آزمون

28 تیر 1402

رئیس سازمان بهزیستی کشور از عضویت این سازمان در شورای اشتغال کشور برای اولین بار خبر داد و گفت: برای اولین بار در این دولت و از طریق سازمان اداری و استخدامی برای ترمیم ناوگان منابع انسانی بهزیستی مجوز استخدام ۱۹۶۵ نفر از طریق آزمون استخدامی را اخذ کرده‌ایم که حتما موضوع جذب سه درصدی افراد دارای معلولیت نیز در استخدام لحاظ می شود.

علی محمد قادری در مراسم بازدید وزیر کشور از مرکز اورژانس اجتماعی و رونمایی از فاز جدید سامانه و شبکه سراسری بیسیم،  ضمن تشکر از حضور چندین باره وزیر کشور در مراکز تخصصی، متنوع و مداخله‌ای سازمان بهزیستی، با ارائه گزارشی کوتاه، تاریخچه و خدمات سازمان بهزیستی را معرفی کرد.

وی گفت: سازمان بهزیستی با بیش از ۱۶۰ماموریت، به هفت میلیون و ۵۱۹ هزار و ۳۷۱ نفر بر اساس سامانه بر خط به تفکیک جنسیت و با توجه به دهک های پیش بینی شده در نظام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خدمت رسانی می کند.

قادری افزود: همچنین یک میلیون و ۴۷۱ هزار خانوار تحت پوشش دریافت مستمری هستند که علاوه بر این، به صورت ماهیانه و بر اساس قانون نظام پرداخت یارانه‌ها که در سازمان هدفمندی یارانه‌ها شکل می گیرد، خدمات دیگر شامل کمک معیشت، هزینه امداد کودکان، حق پرستاری و... انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی سازمان بهزیستی کشور؛ وی در خصوص افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی گفت: افرادی که به بهزیستی مراجعه کرده‌اند یک میلیون و ۴۳۹هزار و ۲۲۵نفر فرد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی هستند، اما بر اساس آمایش سرزمینی پیش بینی می شود بین ۸ تا ۱۵درصد افراد جامعه دچار معلولیت باشند، و باید با یک نظام بر خط و مراجعه محوری، آنها را بر اساس نوع معلولیت شناسایی کنیم.

 

افزایش سالانه ۶۰ هزار نفری جمعیت بهزیستی در پی تصادفات جاده‌ای

 

رییس سازمان بهزیستی کشور به موضوع حوادث جاده‌ای و انسان ساز در کشور اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از ۳۰۰هزار تصادف منجر به  جرح صورت می گیرد و حدود ۶۰هزار فرد دارای معلولیت به جامعه هدف بهزیستی می افزاید که  در هیچ جای قوانین سهمی برای بهزیستی مشخص نشده است.

رییس سازمان بهزیستی به موضوع پیشگیری به عنوان امری مهم، اساسی و ماندگار اشاره کرد و گفت: در طرح پیشگیری از تنبلی چشم ۶میلیون و ۵۳۱ هزار کودک غربال شده‌اند که اگر موالید را در نظر بگیریم و بر اساس بازه طلایی، بهزیستی از معلول شدن این کودکان پیشگیری کرده است.

وی به روان سازی خدمات و بهره وری در سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: بر همین اساس تفاهمی بین بهزیستی و بنیاد مستضعفان برقرار شد و امروز جشن چهارده هزارمین واحد واگذار شده به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر، برپا شد.

 

عضویت سازمان بهزیستی در شورای اشتغال کشور برای اولین بار

 

قادری به موضوع عضویت سازمان بهزیستی در شورای اشتغال کشور برای اولین بار نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش سهم بری سازمان بهزیستی در تبصره ۱۶و ۱۸، اجازه داده شد که ۱۵ درصد از منابع در اختیار استانداری‌ها را در اختیار سازمان بهزیستی برای ایجاد اشتغال قرار دهند.

وی افزود: اگر یک میلیون شغل را به عنوان تکلیف در یک سال در نظر بگیریم، عملکرد سازمان بهزیستی ۱۳۷ درصد بوده است یعنی تکلیف بهزیستی ایجاد ۶۵هزار شغل بوده که بیش از ۸۷هزار شغل ایجاد کرده است و ان شاالله با حمایت‌های شما بتوانیم به ایجاد یکصد هزار شغل در سال ۱۴۰۲برسیم.

رییس سازمان بهزیستی به  تفاهم با وزارت کشور در حوزه مجوز سازمان‌های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: هم وزارت کشور و هم سازمان بهزیستی هر دو برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مجوز صادر می کنند، تفاهمی انجام شده که در حوزه غربالگری بتوانیم مجامع برای این سازمان‌ها برگزار کنیم.

وی به برقراری بیش از ۶۹هزار گزارش مردمی و تماس با سامانه دیده بان سازمان بهزیستی(۱۴۸۲) اشاره کرد و گفت: این سامانه با حداکثر ۷۲ساعت زمان پاسخگویی، به نیازها و مطالبات مردمی پاسخ می دهد. همچنین بهزیستی در سامانه سامد به عنوان اولین دستگاه پاسخگوی متبوع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده است.

 

تحویل بیش از ۳۵هزار واحد مسکونی به مددجویان در دولت سیزدهم

استخدام ۱۹۶۵ نفر با برگزاری آزمون استخدامی 

 

رییس سازمان بهزیستی گفت: در این دولت بیش از ۳۵هزار واحد مسکونی تحویل جامعه هدف داده است و طی این دو هفته هم بیش از ۲۴۰۰واحد تحویل خواهد داد.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره موضوع اشتغال به کار و تخصصی سازی مشاغل افراد دارای معلولیت، گفت: برای اولین بار در این دولت و از طریق سازمان اداری و استخدامی برای ترمیم ناوگان منابع انسانی بهزیستی مجوز ۱۹۶۵ استخدام را گرفته ایم و آزمون استخدامی برگزار خواهد شد و حتما موضوع جذب سه درصدی افراد داری معلولیت نیز لحاظ می شود.

 

رونمایی سامانه هوشمند جامع خدمات بهزیستی تا پایان شهریور

 

 قادری همچنین از رونمایی سامانه هوشمند جامع خدمات بهزیستی تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد و گفت: این سامانه کاملا شفاف، بازخوردی و فرایندی است و درگاه تخصصی و ارتباطی با مبنای حرفه‌ای با مردم خواهد بود.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است