حاشیه‌های مسابقه ندادن امیری در پاریس برای چه بود؟

حاشیه‌های مسابقه ندادن امیری در پاریس برای چه بود؟

30 تیر 1402

قهرمان پارالمپیک توکیو در پرتاب نیزه پس از این که به دلیل تغییر کلاس بندی مسابقات قهرمانی جهان را از دست داد، گفت: متاسفانه یک عده «مربی نما» که مثلا تحصیلات عالیه نیز دارند فکر می‌کردند با این کارها می‌توانند من را از میدان دور کنند در حالی که هدف من به اهتزاز درآوردن پرچم کشورم است نه چیز دیگر.

حامد امیری پس از این که به دلیل تغییر کلاس بندی، رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان پاریس را در پرتاب نیزه از دست داد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اتفاقات رخ داده در پاریس اظهار کرد: در سال ۲۰۱۵ بعد از تصادفی که داشتم آن زمان کلاس من F۵۴ تشخیص داده شد و از آن سال تاکنون هیچ تغییری در کلاس من ایجاد نشده بود. در مسابقات قهرمانی جهان پاریس متوجه شدم شیطنت‌هایی بر علیه من صورت گرفته و فردی از داخل کشور نامه‌ اعتراض آمیزی به IPC نسبت به کلاس من زده مبنی بر این که قدرت بدنم نسبت به این کلاس بیشتر است. البته من منکر این موضوع نیستم چون در مسابقات وزنه زمان پرتاب صفحه آهنی روی میزم به اندازه ۱۰ سانت بلند می‌شد و همین مساله سبب شد تا رکورد خود را نتوانم به ثبت برسانم. اما برای من چیزی که جای تعجب داشت این بود که برخی قبل از شرکت در مسابقات دست به کار شده بودند تا مانع حضور من در این رقابت‌ها شوند.

وی گفت: موضوع دیگر که برای من تعجب‌آور بود استوری برخی از دوستان در حیطه مربیگری قبل از شروع مسابقات بود که قرار شد بعد از بازگشت کاروان، رییس فدراسیون جانبازان و معلولین این موضوع را پیگیری کند. واقعا زشت است من که به عنوان نماینده ایران و عضو تیم ملی قرار بود در مسابقات شرکت کنم هم وطن خودم قبل از شروع مسابقات استوری علیه من می‌گذارد تا از نظر روحی به هم بریزم و مسابقه‌ام را خراب کنم. امیدوارم کمیته ملی پارالمپیک، فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان این موضوع را بررسی و با کسانی که این کار را کردند برخورد جدی داشته باشند.

امیری با بیان این که در هانگژو با قدرت در کلاس جدید برای کسب ۳ مدال طلا رقابت خواهم کرد، افزود: در هانگژو با وجود این که در کلاس F۵۵ باید رقابت کنم مشکل خاصی ندارم و در هر ۳ ماده نیزه، دیسک و وزنه خود را برای کسب مدال طلا آماده کرده‌ام. ماده تخصصی من نیزه است اما چون در پارالمپیک پاریس کلاس F۵۵ نیزه ندارد در فرانسه تمرینات خود را در پرتاب وزنه شروع کردم و سعی دارم در مدت زمانی که تا هانگژو باقی مانده تمریناتم را در این ماده با جدیت پیگیری کنم تا رکورد خوبی را در هر ۳ ماده در بازی های پاراآسیایی به ثبت برسانم. تغییر کلاسم را به فال نیک می‌گیرم و اصلا از این موضوع ناراحت نیستم و حتی در فرانسه به کلاس‌بندها گفتم که نسبت به این مساله اعتراضی ندارم و هر کلاسی که دوست دارید به من بدهید اما دیگر تغییر ندهید و این واکنش من موجب تعجب آن ها شده بود.

وی گفت: خدا را شکر می‌کنم بعد از معلولیتم به خاطر ورزش این قدر عضلاتم قوی شده که باید در کلاس بالاتر رقابت کنم. متاسفانه یک عده «مربی نما» که مثلا تحصیلات عالیه نیز دارند فکر کردند با این کارها می‌توانند من را از  میدان دور کنند در حالی که نمی‌دانند هدف من به اهتزاز درآوردن پرچم کشورم است نه چیز دیگری. به خاطر همین افراد تلاش خواهم کرد تا در هانگژو بهترین عملکرد را داشته باشم و در هر سه ماده در کلاس جدید روی سکوی قهرمانی قرار بگیرم.

قهرمان پارالمپیک توکیو در پایان از زحمات محمدشروین اسبقیان رییس فدراسیون جانبازان و معلولین تقدیر و تشکر کرد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است