اهدای "ویلچر" توسط نویسنده فرانسوی به کودک هنرمند معلول کلاله‌ای

اهدای "ویلچر" توسط نویسنده فرانسوی به کودک هنرمند معلول کلاله‌ای

9 شهریور 1402

در آیینی از کودک هنرمندِ نقاش و معلول کلاله‌ای، تجلیل و ویلچر ارسالی نویسنده فرانسوی و مسلمان ادبیات کودک و نوجوان خانم «کلرژوبرت» به او اهدا شد.

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت سرپرست کانون پرورش فکری گلستان به‌ همراه فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار و رئیس اداره‌ ورزش و جوانان کلاله  از مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کلاله بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفتند.

فرماندار کلاله ضمن اظهار رضایت از فعالیت‌های مرکز فرهنگی هنری کلاله اظهار کرد: کانون محلی بسیار مناسب برای رشد و پرورش خلاقیت کودکان و مسئولیت‌پذیری آن‌ها است.

فرهاد شیبک حمایت خود را از توسعه فعالیت‌های کانون اعلام کرده و تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا از طریق جلب مشارکت سایر ادارات بستر مناسب را برای ارائه خدمات به تمامی کودکان کلاله فراهم سازیم.

وی همچنین در این روز ضمن آشنایی با فعالیت‌های مرکز فرهنگی هنری کلاله از سالن کانون، کارگاه‌ها و بخش‌های مختلف آن بازدید و برای رفع مشکلات دستورات لازم را صادر کرد.

در حاشیه این دیدار در مراسمی فرماندار شهرستان کلاله، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و جمعی از مدیران؛ ضمن تجلیل از کودک هنرمندِ نقاش معلول کلاله ای، ویلچر ارسالی نویسنده فرانسوی و مسلمان ادبیات کودک و نوجوان خانم «کلرژوبرت» را به او هدیه کردند.

 خانم ژوبرت متولد فرانسه، مادری پزشک و پدری هنرمند داشته که در ۱۹ سالگی مسلمان و پس از ازدواج با یک ایرانی به ایران آمده و در کشور ما زندگی می‌کند؛ ده‌ها کتاب در حوزه ادبیات مذهبی برای کودکان و نوجوانان را در کارنامه خود دارد و یک‌بار؛ نیز به کلاله سفر کرده است.

«کلر ژوبرت» در سال ۱۹۶۱ میلادی (۱۳۴۰ خورشیدی) در پاریس متولد و در یک خانواده مسیحی بزرگ شد. در ۱۹ سالگی مسلمان شد و سپس با یک دانشجوی ایرانی ازدواج کرد.

کلر ژوبرت لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس ادبیات کودکان دارد و در حال حاضر در ایران زندگی می‌کند. او مهارت خاصی در توصیف حقایق زندگی به زبان کودکان داشته در کتاب هایش دنیا را به خوبی ترسیم کرده و اتفاقات تلخ و شیرین زندگی را به زبان ساده و روان برای کودکان بیان می کند که با نگاهی گذرا به آثارش به راحتی می توان به گرایش مذهبی وی پی برد.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است