استعفا و کناره‌گیری دسته جمعی در فوتبال هفت نفره در آستانه اعزام به مسابقات آسیایی

استعفا و کناره‌گیری دسته جمعی در فوتبال هفت نفره در آستانه اعزام به مسابقات آسیایی

9 شهریور 1402

تیم ملی فوتبال هفت نفره در حالی خود را برای مسابقات آسیایی انتخابی جام جهانی آماده می‌کند که کادر فنی و برخی از بازیکنان اردو را ترک کرده‌اند.

امین الله مانی درباره علت استعفای خود از سرمربیگری تیم ملی فوتبال هفت نفره اظهار کرد: از زمانی که فوتبال هفت نفره بازی های پارالمپیک را از دست داد این تیم چون از هیچ جا حمایت مالی نمی شد برای اعزام به مسابقات با مشکلات زیادی مواجه بود به طوری که سال گذشته برای اعزام این تیم به مسابقات جام جهانی شرایط سختی داشتیم و  با جذب اسپانسر توانستیم در جام جهانی اسپانیا شرکت کنیم و نایب قهرمان شدیم.

وی گفت: چند ماه پیش با مقدسی رئیس انجمن جلسه‌ای داشتیم و اعلام کردم در صورت عدم حمایت، از این سمت کناره گیری می‌کنم که او به من گفت برای مسابقات آسیا- اقیانوسیه انتخابی جام جهانی برنامه داریم و مشکلی برای اعزام نخواهیم داشت.

الله مانی تصریح کرد: برای آماده سازی تیم جهت شرکت در مسابقات آسیا و اقیانوسیه ۲۴ ورزشکار به همراه بدنساز، ماساژور، پزشک، فیزیوتراپ، مربی دروازه بان و سایر نفرات را به عنوان کادر فنی به اردو دعوت کردم که متاسفانه چند روز قبل از برگزاری اردو متوجه شدم که مانع حضور کادر فنی در اردو شدند.

وی ادامه داد: زمانی که این موضوع را به کمیته فنی فدراسیون اطلاع دادم گفتند رئیس انجمن چنین دستوری را داده است. من نیز به جهت حمایت از کادر فنی خود اردو را ترک کردم و فدراسیون جانبازان و معلولین علی رعدی را به عنوان سرمربی جدید معرفی کرد. هر چند رئیس انجمن به من گفت که این کار با دستور فدراسیون انجام شده و در این زمینه او مقصر نیست.

الله مانی خاطرنشان کرد: نه تنها من بلکه یک تعداد از بازیکنان قدیمی و باتجربه تیم نیز اردو را ترک کردند و از ۲۴ بازیکن دعوت شده تنها ۱۶ نفر در اردو حضور داشتند.

وی در پاسخ به این پرسش که تصور می کنید با این شرایط آیا تیم در مسابقات آسیا - اقیانوسیه با مشکل مواجه خواهد شد؟ تصریح کرد: از لحاظ فنی تیم خوبی داریم و مشکلی از این جهت نخواهیم داشت اما از نظر کلاس بندی صددرصد دچار مشکل خواهیم شد. کلاس بندی یک کار تخصصی است و نیاز به تجربه دارد. من با تجربه‌ای که  طی چند سال مربیگری در فوتبال هفت نفره کسب کردم دقیقا می‌دانستم در چه پست هایی به چه کلاس هایی نیاز داریم تا در مسابقات با مشکل مواجه نشویم. قطعا در مسابقات آسیا - اقیانوسیه تیم از لحاظ کلاس بندی بین‌المللی دچار مشکل خواهد شد که این مساله در عملکرد تیم تاثیر منفی خواهد داشت.

وی گفت: به عنوان سرمربی تیم این حق را داشتم که کادر فنی را خود انتخاب کنم و تغییر کادر فنی به نوعی بی‌احترامی به من بود.

الله مانی در پایان افزود: زمانی که تیم پارالمپیکی بود از طرف کمیته ملی پارالمپیک حمایت می‌شد اما از زمانی که شرایط حضور در پارالمپیک را نداشت بدون این که بابت مربیگری چیزی از فدراسیون دریافت کنم با هزینه شخصی تیم را به مسابقات اعزام می‌کردم تا با مطرح کردن جایگاه این تیم در آسیا و جهان دوباره شرایط بازگشت تیم را به پارالمپیک فراهم کنیم. واقعا این نوع برخورد دور از انصاف بود و من وظیفه خود می‌دانستم با کناره گیری از مربیگری از کادر فنی خود حمایت کنم.

 

منبع : ایسنا

نظرات

تا کنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر

ثبت نظر
عضویت در خـبـرنـامـه رعــد
لطفا ایمیل و شماره موبایل را وارد کرده و
دکمـه ثـبـت عـضـویـت را کلیـک نمایید.
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه رعد است